GunnersTrust Arsenal Fan Club Website in Iran
آرسن ونگر یک جنتلمن واقعی است

آرسن ونگر یک جنتلمن واقعی است

میثاق لقایی 447


آرسن ونگر یک جنتلمن واقعی است. او پس از باختن بازی یک جنتلمن باقی می‌ماند با اینکه از شکست متنفر است. باخت، برد، باخت، برد او یک جوری همین رفتار را ادامه می‌دهد. هرگز چنین خصوصیتی را در کسی ندیده بودم.


در چلسی، گاها پس از یک تساوی، رختکن حال و هوای عزاداری داشت. خیلی جو بدی بود. اگر در خانه جلوی یک تیم بزرگ مساوی می‌کردیم، انگار که اتفاق محالی رخ داده که چلسی در بریج برنده نشد! تمام عناصر باشگاه به این موضوع دامن می‌زدند: بازیکنان و مربی‌ها. از وقتی در آنجا استارت زدم همیشه این فشار (برای پیروزی) وجود داشت.


حس می‌کنم در آرسنال اگر حتما باید یک بازی را ببریم، آن را خواهیم برد. مثلا در چمپیونز لیگ، روز آخر مرحله ی گروهی باید در آتن ۲-۰ پیروز شویم و نهایتا ۳-۰ بردیم. مهم نیست کجا، ما برنده می‌شویم، چون آتش دم گردن ما بود و تنها راه فرار از آن پیروزی است. این فشار ما را جلو می‌برد.


کاملا مخالف با حرف مردم هستم که آرسنال تحت فشار، بازنده می‌شود. نه، من فکر می‌کنم ما وقتی فشار کافی وجود ندارد، امتیاز از دست می‌دهیم. مثلا، ۷ آپریل به خانه‌ی اورتون رفتیم و پیروزی ما را به رده‌ی سوم جدول می‌برد، اما با شکست هم‌چنان چهارم می‌ماندیم. آن هفته‌ای که به وولوز هم باختیم همین بود. همیشه جای خطا وجود داشت. همیشه می‌شد بگوییم این باخت یک فاجعه نیست. احتمالا باید فشار بیشتری روی خود بگذاریم تا افراد حاضر در تیم، بیشتر به فکر باشند.


سپس مهمان ناپولی بودیم و همه از فرم مزخرف خارج از خانه‌ی ما گفتند و اینکه ناپولی چقدر در خانه محشر است. اما ۲-۰ برنده شدیم و این سئوال پیش می‌آید که چطور این کار را کردیم؟ اگر زیرفشار باشیم عملکرد بدی خواهیم داشت و برد ممکن نبود. ولی ما برنده شدیم زیرا فشار زیادی روی تیم بود. می‌دانستیم در صورت باخت حذف می‌شویم. باخت ۳-۱ به رن یعنی حتما در خانه باید برنده باشیم. در نیمه نهایی؟ می‌خواهیم به فینال برویم پس باید برنده شویم. بنابراین مثال‌ها وجود دارند که بگویند ما تحت فشار شدید، نتیجه‌ی لازم را گرفته‌ایم.

سه شنبه، 22 مرداد 1398 - ساعت 14:24