GunnersTrust Arsenal Fan Club Website in Iran
بیانیه هواداران به مالک باشگاه آرسنال

بیانیه هواداران به مالک باشگاه آرسنال

میثاق لقایی 465


ما هواداران آرسنال، در طول دهه‌ی گذشته با دلسردی شاهد سقوط عملکرد تیم محبوب خود بوده‌ایم. وقتی استن کرانکی اولین سهام خود در باشگاه را خرید، آرسنال تازه از فینال لیگ قهرمانان بازگشته بود. پس از ۱۲ سال، آرسنال قرار است برای سومین سال پیاپی در لیگ اروپا به میدان برود.


بیرون زمین، هرگز هواداران تا این حد منزوی، بی‌توجه و کم‌ارزش نبوده‌اند. تجسم این وضعیت متاسفانه وقتی رنگ حقیقت گرفت که استن کرانکی، بدون حتی بیان یک کلمه در تقدیر از نگه‌داری و حفاظت از باشگاه، تمامی سهامداران را مجبور به فروش کرد.


به نظر می‌رسد آرسنال گرفتار تقاطع‌ها شده است. باید وضعیت باشگاه عوض شود. کسانی که این نامه را امضا می‌کنند، خواهان دیدن اقدامی اثرگذار استن کرانکی برای تازه‌سازی باشگاه هستند. این تغییر نیازمند تقویت هیئت مدیره‌ و مدیران اجرایی فوتبال در باشگاه است تا بار دیگر هواداران آرسنال، حس کنند واقعا به باشگا‌ه خود تعلق دارند.


شروع تغییر با بهبود تیم رهبری باشگاه است. در سند مالکیت ۱۰۰ درصدی استن کرانکی، آمده: "هدف‌گذاری KSE برای باشگاه، رقابت مداوم برای فتح لیگ برتر و لیگ قهرمانان است‌". ما شواهد اندکی برای رسیدن به این هدف می‌بینیم. در عوض، باشگاه ما شبیه یک وسیله‌ی سرمایه‌گذاری است. این تشبیه با این جمله از مالک باشگاه تحقق می‌یابد که او آرسنال را نخریده که برنده‌ی جام‌های مختلف شود!


تاسف‌بار است که نهادی مثل آرسنال، مالکیت چنین منفعلی دارد. همه‌ی ما می‌خواهیم شاهد هدایتی با هدف و جهتی واضح باشیم. برای شروع، شرکت ‌KSE بای شفاف و پاسخگو باشند و توضیح دهند چگونه می‌خواهند به هدفشان، یعنی بردن مهم‌ترین جام‌های دنیای‌ فوتبال، برسند.


اگر استن کرانکی بناست در لندن حضور نداشته باشد، باید مطمئن شود هیئت مدیره‌اش دارای شرایط لازم برای تحقق اهداف باشگاه است. باشگاه مستاصل حضور افرادی تازه و پویا در راس خود است. اضافه شدن مدیرانی با ذهنیت مستقل، روش خوبی برای ارزیابی و کنترل مالک باشگاه است. گزینه‌های ایده‌آل دارای تجربه‌ی فوتبالی و بازرگانی خواهند بود. تجربه‌ای که به درد یک باشگاه مدرن فوتبال در سال ۲۰۱۹ می‌خورد. این افراد، در ایده‌آل‌ترین حالت، ‌DNA آرسنال را نیز خواهند داشت.


آرسنال در سال‌‌های گذشته، در تیم سرمایه‌گذاری کرده است، اما روش آنها هم در خرید بازیکنان هم در پرداخت دستمزدها، به‌نظر ناهماهنگ و بدون هیچ راهبردی است. هم‌چنین در پرسنل ارشد باشگاه، شاهد رفت و آمد‌های زیادی بودیم. یک هیئت مدیره‌ی قوی و مستحکم، فعالانه این مشکلات را مدیریت خواهد کرد.


در روز بازی، ورزشگاه امیریتس ممکن است کاملا بی‌روح باشد. تقریبا در تک تک بازی‌ها، استادیم جو ناچیزی دارد و صندلی‌های خالی زیادی به چشم می‌خورند. اگر آرسنال واقعا اهمیت می‌داد، آنگاه مطمئن می‌شدند همه‌ی صندلی‌ها پر خواهند شد، به‌وسیله‌ی روش‌های هوشمندانه‌ و جدیدی در فروش بلیت‌، و هم‌چنین استفاده‌ از سکو‌های ایستاده (بدون صندلی). باشگاه مداوم از شعار "همیشه جلوتر از همه" استفاده می‌کند. خوب است اقداماتی در حمایت از این شعار ببینیم.


در آخر، امروزه پیشنهاداتی مثل سوپرلیگ اروپایی، تهدیدی به تاروپود فوتبال در انگلیس و سراسر اروپاست. این جنبش حاصل طمع چند باشگاه به اصطلاح اشرافی است که درپی تضمین حضور سالانه در سطح اول فوتبال اروپا هستند. اگر تیمی به طور خودکار به آن سطح برسد، دیگر چرا باید حضور در رده‌ی پنجم جدول یا پایین‌تر برایش مهم باشد؟ آرسنال و دیگر باشگاه‌های دخیل در این جنبش باید درک کنند که هواداران دنبال افزایش تعداد‌ بازی‌های بی‌اهمیت در مرحله‌ی گروهی نیستند، بازی‌هایی که صرفا طراحی شده‌اند تا درآمد تلویزیونی و بلیت‌فروشی بالاتر بروند. این را می‌شود ‌"حق‌امتیازی کردن" فوتبال اروپا نامید. آرسنال باید بلادرنگ روشن کند که هرگز در این اتفاق سهیم نخواهد بود.


به عنوان حامیان آرسنال، عمیقا دغدغه‌مند هستیم. دنبال شنیدن پاسخی از باشگاه خود هستیم تا ثابت کنند آن‌ها نیز دغدغه‌ دارند. اولین فرصت روز ۲۵ جولای خواهد بود، وقتی مدیر اجرایی و رئیس فوتبال باشگاه با جمع منتخبی از هواداران گفتگو خواهند کرد. پیشنهاد‌ می‌کنیم در مورد مشکلات مطرح شده در این نامه حرف بزنند. ما مشتاقانه شاهد آن جلسه خواهیم بود.

سه شنبه، 22 مرداد 1398 - ساعت 14:10