GunnersTrust Arsenal Fan Club Website in Iran
سه قاب بیاد ماندنی ریس در آرسنال

سه قاب بیاد ماندنی ریس در آرسنال

میثاق لقایی 418


۱- او در فصل۲۰۰۴ -۲۰۰۳ به آرسنال آمد (اگر اشتباه نکنم  در ژانویه ۲۰۰۴ بود) برای تمام ارسنالی ها لحظه هیجان انگیزی بود.

دوران اوج اقتدار آرسن ونگر در ارسنال و شعار هواداران این بود: آرسن می داند. در این جو و فضا، نگرانی و شاید سئوال این بود که آیا این ریس خرید خوبی است؟ پاسخ ما به خودمان این بود : بله حتما خرید خوبیه چون آرسن می داند. اگر اشتباه نکنم در ۱۵ دقیقه پایانی بازی او وارد زمین شد و بازی خوبی ارایه داد . در لحظاتی که گرم میکرد تمام ورزشگاه برایش بلند شد و تشویقش کردند . خودش هم هیجان زده شده بود  اما از آزمون اولین بازی سربلند بیرون آمد و ضربات خوبی به توپ زد و نشان داد فوتبالیست خوبی است .


۲- ریس اولین گلش را در جام حذفی و در مقابل چلسی زد و از قضا زیباترین گلش نیز شد.

در  یکی از دربی های لندنی مقابل چلسی آنهم در جام حذفی این گل ارزش بسیاری داشت. ضربه ای با پای چپ و از پشت محوطه جریمه و  درست در کنج دروازه جای گرفت. این گل را هیچوقت از یاد نمی برم.


۳- اما سومین قاب ریس در ارسنال متاسفانه با پایان افسانه شکست ناپذیری ارسنال همراه شد.

همان بازی معروف با من یونایتد. فرگوسن با هوش ذاتی خودش هدفش را دقیقا نشانه گذاری کرد. هدف او ریس بود. ریس در اوج دوران فوتبالی اش در ارسنال و بسیار موثر و تاثیر گذار بازی میکرد. باریکنان من یونایتد او را هدف قرار دادند و با خشونت های فراوان بر روی او او را از بازی محو کردند. متاسفاته تصمیمات غلط داور هم باعث بیشتر عصبانی شدن بازیکنان ارسنال و در نهایت آرسنال شکست خورده و افسانه شکست ناپذیری به پایان رسید.


او دومین بازیکنان ارسنال است که در جوانی دارفانی را وداع می گوید. اولینش دیوید روکاستل یا همان راکی بود.

یادشان شاد و روحشان قرین رحمت.

سه شنبه، 22 مرداد 1398 - ساعت 14:20