آرتتا بازیکنان را به بالاترین سطح خود می رساند

آرتتا بازیکنان را به بالاترین سطح خود می رساند

مترجم:Moshtagh Laghaei 177

در دسامبر 2019 باشگاه آرسنال هافبک سابق خود یعنی میکل آرتتا را به عنوان سرمربی تیم منصوب کرد. آرتتا برای نجات دادن تیمی آمد که زیر نظر اونای امری در حال سقوط بود. ویلشر معتقد است که آرسنال ترکیب خیلی خوبی دارد و آرتتا می تواند به نحو احسن از آنها استفاده کند. ویلشر در لایو ایسنتاگرام با سم مورگان می گوید:


"بازیکنان آرسنال در سطح جهانی هستند. باشگاه 60 میلیون پوند برای خرید اوبامیانگ و 40 میلیون برای لاکازت خرج کرده است. اوزیل یک بازیکن در سطح جهانی می باشد. فکر میکنم که بهترین مربی ممکن را به باشگاه آورده اند. آرتتا می تواند این بازیکنان را به بالاترین سطح خودشان برساند. بنظرم آرسنال باید در پنجره نقل و انتقالات و پیش فصل به آرتتا فرصت دهد تا تیم خود را بسازد."


جک ویلشر معتقد است که کلید رشد و ترقی آرسنال، حل مشکلات طولانی مدت خط دفاع می باشد و فکر می کند که آرتتا در این باره پیشرفت هایی داشته است. او ادامه می دهد:


"چه زمانی که در آرسنال بودم و چه بعد از آن با هر کسی صحبت می کردم می گفتند که از بازی جلوی آرسنال نمی ترسند چون می دانند که همیشه موقعیت گلزنی بدست می آوردند. هر چه جلو تر می رفتیم بیشتر مسخره می شدیم. فقط درباره خط دفاع صحبت نمی کنم اما کلا از نظر دفاعی تیم به حریف های خود فرصت زیادی می دهد ولی فکر می کنم آرتتا تا حدودی این مشکل را برطرف کرده است."


ویلشر از سال 2011 که آرتتا به آرسنال آمد به مدت 5 سال با او هم بازی بود. ویلشر درباره گذشته اش با آرتتا می گوید نظم و انظباط او نشان می داد که او روزی مربی می شود.


"زمانی که با آرتتا همبازی بودم، او از آن دسته بازیکنانی بود که در تمرینات همه حواسش به تمرین بود. هیچوقت کاری را ناقص انجام نمی داد و باید 100 درصد حواسش به آن کارمی بود. حتی وقتی که تمرین توپ گیری می کردیم، او به ما آموزش می داد که تصور کنیم الان در حین بازی هستیم و باید در این موقعیت چه کاری را انجام دهیم. در جلسه های تمرینی همیشه سر وقت حاضر می شد و همه تمرین ها را به طور کامل انجام می داد. نظم و انضباط او باور نکردنی و در زمین بازی رهبر ما بود.  داخل رختکن خیلی جدی بود و در آنجا نیز به بازی فکر می کرد. زبان انگلیسی او خوب بود. فوتبال را می شناخت. بازیکن  خیلی خوب و بزرگی برای ما بود."

لینک کوتاه لینک منبع