آرتتا مربی بزرگی خواهد شد

آرتتا مربی بزرگی خواهد شد

مترجم:Moshtagh Laghaei 177

فن پرسی و آرتتا در فصل 12-2011 در آرسنال هم بازی بودند و در پایان آن فصل فن پرسی به منچستریونایتد رفت اما آرتتا چهار سال دیگر در آرسنال ماند و به کاپیتان توپچی‌ها تبدیل شد همچنین دو بار جام قهرمانی اف ای کاپ را بالای سر برد. آرتتا سال 2016 بازنشسته شد و به منچسترسیتی رفت تا دستیار گواردیولا شود. او دسامبر 2019 به عنوان سرمربی به آرسنال برگشت و توپچی‌ها را قهرمان جام حذفی کرد. آرتتا در اولین تجربه خود به عنوان سرمربی دوره موفقیت آمیزی داشت.


فن پرسی می گوید که آرتتا به عنوان بازیکن عملکرد چشمگیری داشت اما در همان اولین جلسات تمرینی خود به عنوان سرمربی نشان داد که کاملا پتانسیل این را دارد که به یک مربی بزرگ تبدیل شود. فن پرسی در مصاحبه ای با Stat Perform News درباره آرتتا می گوید:


او بازیکن خوبی بود. همیشه آماده بود. به بازی مسلط بود و به اهدافش می رسید. خیلی خوب بود. فکر می کنم که به عنوان یک مربی پتانسیل این را دارد که به یک مربی بزرگ تبدیل شود. من این را حتی بعد از دیدن یک یا دو جلسه اول تمرین او با بازیکنانش گفتم. نحوه صحبت کردنش در رسانه‌ها و نحوه بازی گرفتن از بازیکنانش خیلی امیدوارکننده و مثبت است.


آرتتا مسئولیت آرسنال بی نظمی را به عهده گرفت که قبل از آن اونای امری که سرمربی سابق تیم بود نمی توانست در آن کاری از پیش ببرد اما توپچی‌ها پیشرفت چشمگیری زیر نظر آرتتا داشتند. البته بر خلاف پیشرفت‌هایشان، فصل را در رتبه هشتم جدول تمام کردند که پایین‌ترین رتبه آرسنال از سال 1995 بوده است. بعد از اینکه آرسنال توانست فصل را در 8 تیم اول لیگ تمام کند و قهرمان جام حذفی بشود، فن پرسی احساس می کند که هواداران باید صبور باشند چون آرتتا دارد تیم را به شیوه خودش می سازد اما او کاملا مطمئن است که توپچی‌ها در مسیر درستی قرار گرفته اند. او می گوید:

 

آرتتا به زمان نیاز دارد. گاهی اوقات به یک تیم یا یک مربی نگاه می کنیم و می گوییم: "خب این مربی ممکن است 200 سال وقت داشته باش ولی شاید هیچ اتفاقی نیفتد." وقتی به میکل نگاه می کنم تغییرات مثبت و اتفاقات کوچک را می بینم. این تغییرات در نحوه کار کردن بازیکنان با یکدیگر و همکاری آنها در دفاع کردن، دیده می شود. فاصله آنها از یکدیگر کمتر شده. با هم حمله می کنند و با هم دفاع می کنند. عملکرد آنها در کارهای دفاعی که آرسنال همیشه در آن مشکل داشته، خیلی بهتر شده اند.

لینک کوتاه لینک منبع