آرتتا هشت تا از بازیکنانش را نمی خواهد

آرتتا هشت تا از بازیکنانش را نمی خواهد

مترجم:Moshtagh Laghaei 238

توپچی‌ها بعد از فراز و نشیب های زیاد در طول این فصل و البته دو پیروزی پشت سر هم مقابل سیتی و لیورپول، همچنان باید شکاف های زیادی را در تیم خود پر کنند تا دوباره بتوانند با تاپ سیکس رقابت کنند. آرتتا قبلا عنوان کرده که کمبود بودجه در نقل و انتقالات یکی از نگرانی‌های اصلی او خواهد بود. پری گرووز معتقد است که احتمالا آرتتا تعداد زیادی از بازیکنان را به فروش خواهد رساند. او در مصاحبه با تاک اسپورت گفت:


آرسنال باید برای قسمت‌های مختلف تیم هزینه کند. یک مدافع میانی و یک هافبک میانی دیگر لازم دارد. در حال حاضر آرتتا حدود هفت یا هشت بازیکن را واقعا نمی خواهد و در ترکیب از آنها استفاده نمی کند. بازیکنان جوان زیادی دارند وارد تیم می شوند که این خوب است. هزینه بازسازی ترکیب چیزی در حدود 100 یا 150 میلیون پوند خواهد بود.


آرسنال در دربی لندن ناموفق بود اما بعد از آن لیورپول و سیتی را شکست داد. گرووز معتقد است نشانه‌هایی از پیشرفت در آرسنال دیده می شود. او اضافه می کند:


آیا این برد [مقابل لیورپول] ما را قهرمان می کند؟ آیا بازی با همین تاکتیک و استفاده از اشتباهات حریف ما را قهرمان می کند؟ به عنوان هوادار آرسنال ترجیح می دادم تاتنهام را در دربی شکست می دادیم تا اینکه لیورپول را ببریم چون بردن دربی شمال لندن ارزش بیشتری داشت. با این حال می بینم که آرتتا در تلاش برای انجام چه کاری است. او برنامه دارد تا ترکیب را به کلی تغییر و تحول دهد تا آنها را برای متحد کردن قوی‌تر کند. بازی با لیورپول جنگ بقا بود. همه عقب نشینی می کردند و منظم بازی نمی کردند. فن دایک و آلیسون اشتباهات بزرگی مرتکب شدند که به خاطر تاکتیک آرتتا بود. در این تاکتیک آرتتا از مهاجمانش می خواهد که از همان جلوی دروازه حریف، پرس را شروع کنند. او حریف را مجبور به اشتباه می کند.


بعد از اینکه آرتتا از نداشتن بودجه ابراز نگرانی کرد، گرووز خطاب به او گفت:


تو به بودجه برای ساختن ترکیب نیاز داری. نمی توانی جادو کنی. باید کیفیت ترکیب و بازیکنان را بالا ببری. به بازیکنان بزرگتری برای رقابت در لیگ نیاز داری. این همان چالش است.

لینک کوتاه لینک منبع