آرتتا هشت تا از بازیکنانش را نمی خواهد

آرتتا هشت تا از بازیکنانش را نمی خواهد

مترجم:Moshtagh Laghaei 148

توپچی‌ها بعد از فراز و نشیب های زیاد در طول این فصل و البته دو پیروزی پشت سر هم مقابل سیتی و لیورپول، همچنان باید شکاف های زیادی را در تیم خود پر کنند تا دوباره بتوانند با تاپ سیکس رقابت کنند. آرتتا قبلا عنوان کرده که کمبود بودجه در نقل و انتقالات یکی از نگرانی‌های اصلی او خواهد بود. پری گرووز معتقد است که احتمالا آرتتا تعداد زیادی از بازیکنان را به فروش خواهد رساند. او در مصاحبه با تاک اسپورت گفت:


آرسنال باید برای قسمت‌های مختلف تیم هزینه کند. یک مدافع میانی و یک هافبک میانی دیگر لازم دارد. در حال حاضر آرتتا حدود هفت یا هشت بازیکن را واقعا نمی خواهد و در ترکیب از آنها استفاده نمی کند. بازیکنان جوان زیادی دارند وارد تیم می شوند که این خوب است. هزینه بازسازی ترکیب چیزی در حدود 100 یا 150 میلیون پوند خواهد بود.


آرسنال در دربی لندن ناموفق بود اما بعد از آن لیورپول و سیتی را شکست داد. گرووز معتقد است نشانه‌هایی از پیشرفت در آرسنال دیده می شود. او اضافه می کند:


آیا این برد [مقابل لیورپول] ما را قهرمان می کند؟ آیا بازی با همین تاکتیک و استفاده از اشتباهات حریف ما را قهرمان می کند؟ به عنوان هوادار آرسنال ترجیح می دادم تاتنهام را در دربی شکست می دادیم تا اینکه لیورپول را ببریم چون بردن دربی شمال لندن ارزش بیشتری داشت. با این حال می بینم که آرتتا در تلاش برای انجام چه کاری است. او برنامه دارد تا ترکیب را به کلی تغییر و تحول دهد تا آنها را برای متحد کردن قوی‌تر کند. بازی با لیورپول جنگ بقا بود. همه عقب نشینی می کردند و منظم بازی نمی کردند. فن دایک و آلیسون اشتباهات بزرگی مرتکب شدند که به خاطر تاکتیک آرتتا بود. در این تاکتیک آرتتا از مهاجمانش می خواهد که از همان جلوی دروازه حریف، پرس را شروع کنند. او حریف را مجبور به اشتباه می کند.


بعد از اینکه آرتتا از نداشتن بودجه ابراز نگرانی کرد، گرووز خطاب به او گفت:


تو به بودجه برای ساختن ترکیب نیاز داری. نمی توانی جادو کنی. باید کیفیت ترکیب و بازیکنان را بالا ببری. به بازیکنان بزرگتری برای رقابت در لیگ نیاز داری. این همان چالش است.

لینک کوتاه لینک منبع
بیانیه باشگاه آرسنال پیرامون مسائل مالی پس از کرونا ساکا سومین بازیکن برتر فصل به انتخاب هواداران توماس پارتی، کلید حل مشکل توپچی‌ها بازگشت آرسن ونگر به دنیای مربیگری آرسنال باید اوزیل، سوکراتیس و موستفی را بفروشد ژاکا: آرتتا قانعم کرد که در آرسنال بمانم اوزیل در آرسنال می ماند کنفرانس مطبوعاتی آرتتا بعد از قهرمانی در جام حذفی هفتادمین سال حضور کن فرایر در آرسنال آرتتا: با ونگر درباره هر چیزی می شود صحبت کرد اوبامیانگ باید به جایی که هست افتخار کند کنفرانس مطبوعاتی آرتتا قبل از فینال جام حذفی آرتتا هشت تا از بازیکنانش را نمی خواهد عشق پنجاه ساله پیرس مورگان به آرسنال کنفرانس مطبوعاتی آرتتا بعد از بازی با واتفورد امیل اسمیت رو وارث اوزیل و پست شماره 10 آرسنال آرسنال به یک شماره 10 مثل روسیچکی یا کازورلا نیاز دارد احتمال بازگشت دنیس برگکمپ به آرسنال اوزیل دیگر جایی در آرسنال ندارد کنفرانس مطبوعاتی آرتتا قبل از بازی با واتفورد