آرسنال آماده است اوبا را با 30 میلیون بفروشد

آرسنال آماده است اوبا را با 30 میلیون بفروشد

مترجم:Moshtagh Laghaei 234

آرسنال قبلا اعلام کرده بود که حاضر است اوبامیانگ را با قیمت پایین تر بفروشد تا او را در تابستان آینده رایگان از دست ندهد. کاپیتان توپیچی ها هنوز قراردادش را که یک سال از آن باقی مانده، تمدید نکرده است. مدیران باشگاه نمی خواهند که اوبامیانگ را مانند آرون رمزی رایگان از دست بدهند. 


به نقل از روزنامه سان، آرسنال آماده است تا اوبامیانگ را با قیمت 30 میلیون پوند بفروشد. این قیمت نصف چیزی است که آرسنال برای خرید این بازیکن پرداخت کرد. آرتتا همچنان مشتاق ادامه همکاری با اوبامیانگ است با این حال هدفی که این بازیکن دارد او را به ماندن در آرسنال قانع نمی کند.


پدر اوبامیانگ با پست اینستاگرامی خود به پسرش فهماند که باید در آرسنال بماند اما این بازیکن می خواهد وقت بیشتری را صرف کند تا بفهمد چند تیم دیگر خواهان به خدمت گرفتن او هستند. سال قبل رمزی هم از همین تاکتیک استفاده کرد. منتظر ماند تا آرسنال پیشنهاد خوبی به او بدهد که نداد و نهایتا به یوونتوس رفت.


آرسنال در تلاش برای کاهش دستمزد بازیکنان است و نمی تواند دستمزدی به اندازه اوزیل (350 هزار پوند در هفته) به اوبا بدهد که البته قرارداد اوزیل هم سال دیگر به پایان می رسد. اوبامیانگ خریداران زیادی از جمله بارسلونا، رئال مادرید، چلسی و یونایتد دارد. با وجود بودجه کم آرسنال برای نقل و انتقالات پیش رو، فروش اوبامیانگ می تواند فرصت خوبی برای افزایش بودجه باشد.


آرسنال پول کافی برای نقل و انتقالات ندارد و با فروش اوبامیانگ با قیمت پایین حداقل می تواند تا حدودی بودجه را بیشتر کند که آرتتا بتواند برای بازیکنان دیگر هزینه کند. یکی از بازیکنان مد نظر آرتتا در واقع ویلیان ستاره چلسی است که در تابستان بازیکن آزاد خواهد بود. این بازیکن برزیلی می خواهد بعد از 7 سال چلسی را ترک کند اما قصد دارد در لندن بماند.


یکی از موانع آرسنال برای به خدمت گرفتن ویلیان دستمزد این بازیکن است. درخواست ویلیان قراردادی 3 ساله با مبلغ 120 هزار پوند در هفته می باشد. مدیران آرسنال نمی خواهد چنین قرارداد طولانی با این بازیکن ببندند چون او در حال حاضر 32 ساله است اما مذاکرات همچنان ادامه دارد.

لینک کوتاه لینک منبع