آرسنال باید برای دستمزد بازیکن هایش به توافق برسد

آرسنال باید برای دستمزد بازیکن هایش به توافق برسد

مترجم:Moshtagh Laghaei 274

آرسنال نتوانسته است که برای کاهش دستمزد بازیکنان خود به توافق برسد. بحران کرونا باعث شده در چهار هفته گذشته تمام فوتبال ها به تعلیق در بیایند و هنوز مشخص نیست که چه وقت بازی ها از سر گرفته می شوند. در همین حین باشگاه های بزرگ با مشکلات جدی در جریان مالی خود مواجه هستند. هیچ درآمد حاصل از بازی وجود ندارد. همچنین سهام دار ها با تهدید کاهش قرارداد های مولتی میلیونی مواجه هستند. در این حال فوتبال در بحران مالی بی سابقه ای قرار دارد. بعضی باشگاه ها از دولت کمک خواسته اند. 


تاتنهام که اعلام کرده بود سود باشگاه در فصل 19-2018 در واقع 68.6 میلیون پوند بوده است، کارکان خود به غیر بازیکنان را مرخص کرده است که باعث می شود دولت 80 درصد دستمرد ها را پوشش بدهد. این تصمیم باعث انتقادات شدیدی شد. چون اکثرا بر این باور هستند که برنامه دولت باید برای تجارت های کوچکتر استفاده شود که در حال نابودی هستند. نیوکاسل و نوریچ از این طرح نیز استفاده کرده اند. لیورپول هم اعلام کرده که مانند تاتنهام عمل می کند تا بتواند جهت انتقادات عمومی را نسبت به این تصمیم عوض کند. آرسنال هم متعهد است تا آخر ماه آپریل دستمزد تمام کارکنانش را بدهد.


آرسنال نمیخواهد که مانند تاتنهام و لیورپول با انتقاد روبرو شود. و هر کاری میکنند تا راهی مناسب پیدا کند تا کارکنانش را ترخیص نکند و مدیران باشگاه با بازیکنان در حال صحبت هستند تا راه حلی پیدا کنند. هزینه دستمزد های باشگاه طبق برآورد هایی که شده حدود 230 میلیون پوند است که اگر قرنطینه و تعلیق فوتبال ادامه پیدا کند بیشتر هم خواهد شد. گزینه های متفاوت مورد بررسی قرار گرفته اند. به نقل از تلگراف یک گزینه این بود که اگر بازیکنان بتوانند سهمیه لیگ قهرمانان را بگیرند دستمزدشان کاهش پیدا نکند، که این گزینه رد شد.


توپچی ها در رده نهم جدول لیگ جزیره هستند که خود شکه کننده است. منابعی در آرسنال میگویند که صحبت ها برای یافتن راه حل مناسب ادامه دارد تا بتوانند از مرخص کردن کارکنان جلوگیری کنند. اتحادیه بازیکنان حرفه ای از بازیکنان لیگ جزیره خواسته است تا کاهش دستمزد را قبول نکنند. این اتحادیه اصرار دارد که در این بحران موجود بازیکنان فقط باید تعویق دستمزد را بپذیرند. وستهم و ساوتهمپتون برای تعویق دستمزد با بازیکنان خود به توافق رسیده اند.

لینک کوتاه لینک منبع