آرسنال با خرید پارتی می تواند به ماندن اوبامیانگ کمک کند

آرسنال با خرید پارتی می تواند به ماندن اوبامیانگ کمک کند

مترجم:Moshtagh Laghaei 111

بازیکنان بزرگی مثل امانوئل آدبایور، سمیر نصری، الکسیس سانچز و به ویژه رابین فن پرسی از اینکه آرسنال توانایی رقابت برای قهرمانی را نداشت خسته شده بودند و در نهایت این تیم را ترک کردند تا در تیم‌هایی باشند که بتوانند قهرمانی و افتخارات بیشتر کسب کنند. 


به نظر می آید که اوبامیانگ هم در چنین مسیری قرار گرفته است. او از سال 2018 که با 56 میلیون پوند به آرسنال آمد، بهترین بازیکن این تیم بوده است. این مهاجم گابنی در 75 بازی لیگ جزیره 49 گل به ثمر رسانده و با اختلاف زیاد قابل اطمینان ترین مهاجمی است که آرتتا در اختیار دارد. 


اگر با دید فوتبالی به موضوع نگاه کنیم، آرسنال باید اوبامیانگ را قانع کند که اگر در آرسنال بماند می تواند به اهدافش برسد البته آرسنال برای اینکار باید در فصل نقل و انتقالات بسیار هوشمندانه عمل کند. برای مثال خرید توماس پارتی باعث تقویت تیم می شود و ممکن است که اوبامیانگ را به ماندن ترغیب کند.


با اینکه اتلتیکو مادرید فصل سختی را پشت سر گذاشته، توماس پارتی عملکرد فوق‌العاده ای داشته است. این بازیکن غنایی در پست هافبک وسط بازی می کند و می تواند در کار های دفاعی به مدافعان کمک کند. قدرت توپ گیری خوبی دارد و در میانه میدان می تواند به سرعت هافبک ها و مهاجمان را در زمین حریف صاحب توپ کند. پارتی دقیقا بازیکنی است که آرتتا در میانه زمین احتیاج دارد و می تواند به پیشرفت اوبامیانگ نیز کمک کند.


یکی از انتقاداتی که در سالهای اخیر به آرسنال شده کندی و سستی تیم در خط هافبک و حمله بوده است. معمولا مسوت اوزیل هدف اصلی انتقادات بوده که البته عملکرد این بازیکن در انتقال توپ بین خطوط میانی و حمله خیلی بهتر از چیزی است که بسیاری از مردم فکر می کنند.


توماس پارتی میانیگن 2.1 تکل و 1.4 قطع توپ در هر بازی فصل جاری لالیگا را دارد. او بهترین دریبل زن اتلتیکو با میانگین 1.9 دریبل در هر بازی این فصل می باشد. این آمار نشان می دهد که او توانایی بازی کردن در هر دو پست شماره 6 و 8 که در فوتبال مدرن خیلی رایج شده را دارد.


در تئوری اوبمیانگ چه در وینگ چپ و چه در پست مهاجم نوک زوج خوبی را با پارتی تشکیل می دهد. اوبامیانگ زمانی می تواند عملکرد خوبی به نمایش بگذارد که فضای کافی برای حمله سریع به حریف را داشته باشد که پارتی می تواند در اینکار به او کمک کند. توماس پارتی می تواند مدافعان حریف را به سمت خود بکشاند و فضای کافی و مناسب را برای اوبامیانگ ایجاد کند تا بتواند توپ را از خط دفاع حریف عبور دهد. این می تواند یک کد تقلب فوتبالی برای توپچی ها باشد.


البته خیلی ها به خاطر عملکردی که مخیتاریان و اوبامیانگ در دورتموند داشتند، فکر می کردند که در آرسنال هم مخیتاریان کار فضاسازی را برای اوبامیانگ انجام دهد.  رابطه این دو بازیکن در دورتموند یکی از فاکتور های اصلی آرسنال برای خرید مخیتاریان و معاوضه او با الکسیس سانچز بود. با این حال این بازیکن ارمنستانی به صورت قرضی در باشگاه رم بازی می کند و به نظر می آید که به احتمال زیاد به صورت دائم در رم بماند.


در فوتبال، مخصوصا در فصل نقل و انتقالات هیچ تضمینی وجود ندارد. البته با اینکه توپچی ها زیر نظر مربی جدید بر سر دو راهی قرار دارند، احتمال خرید توماس پارتی برای بالا بردن امکان ماندن اوبامیانگ و قانع کردن این بازیکن مبنی بر اینکه آرسنال در مسیر درستی قرار گرفته، می تواند بالا باشد.


اشتیاق اوبامیانگ برای بازی در لیگ قهرمانان یک چیز بدیهی است. خرید پارتی می تواند به افزایش قدرت توپچی ها و حضور در جمع 4 تیم اول لیگ کمک می کند و در این حالت آرسنال می تواند سهمیه بازی های اروپایی که اوبا اشتیاق زیادی برای آن دارد، کسب کند.


توماس پارتی نه تنها به عنوان بازیکنی جدید به آرسنال می آید بلکه او نقشی مشخص و کلیدی در تیم آرتتا ایفا خواهد کرد. رقم فسخ قرارداد این بازیکن 26 ساله غنایی چیزی در حدود 50 میلیون یورو (44.5 میلیون پوند) می باشد و تیم های زیادی به خرید او علاقه دارند اما تعداد کمی از آنها به چنین هافبکی احتیاج دارند. اوبامیانگ هم ممکن است به پارتی نیاز داشته باشد.

لینک کوتاه لینک منبع
تیرنی عطش و انگیزه دویدن در کل روز را دارد ویلشر: اگر جای اوبامیانگ بودم می ماندم بیانیه باشگاه آرسنال پیرامون مسائل مالی پس از کرونا ساکا سومین بازیکن برتر فصل به انتخاب هواداران توماس پارتی، کلید حل مشکل توپچی‌ها بازگشت آرسن ونگر به دنیای مربیگری آرسنال باید اوزیل، سوکراتیس و موستفی را بفروشد ژاکا: آرتتا قانعم کرد که در آرسنال بمانم اوزیل در آرسنال می ماند کنفرانس مطبوعاتی آرتتا بعد از قهرمانی در جام حذفی هفتادمین سال حضور کن فرایر در آرسنال آرتتا: با ونگر درباره هر چیزی می شود صحبت کرد اوبامیانگ باید به جایی که هست افتخار کند کنفرانس مطبوعاتی آرتتا قبل از فینال جام حذفی آرتتا هشت تا از بازیکنانش را نمی خواهد عشق پنجاه ساله پیرس مورگان به آرسنال کنفرانس مطبوعاتی آرتتا بعد از بازی با واتفورد امیل اسمیت رو وارث اوزیل و پست شماره 10 آرسنال آرسنال به یک شماره 10 مثل روسیچکی یا کازورلا نیاز دارد احتمال بازگشت دنیس برگکمپ به آرسنال