آرسنال برای افزایش بودجه نقل و انتقالات، مخیتاریان را می فروشد

آرسنال برای افزایش بودجه نقل و انتقالات، مخیتاریان را می فروشد

مترجم:Moshtagh Laghaei 154

ادین ژکو کاپیتان باشگاه رم به مختیاریان اصرار می کند که قراردادش را با این باشگاه دائمی کند. مخیتاریان بعد از سه فصل ناموفق در لیگ انگلیس، حالا به یکی از شاخص ترین بازیکنان باشگاه رم تبدیل شده است. او در 13 بازی برای رم 6 گل زده و 3 پاس گل داده است. 


آرسنال مایل است مخیتاریان را بفروشد چون یک سال از قرارداد او مانده و دستمزدش 200 هزار پوند در هفته است. با این حال معامله با باشگاه رم به خاطر بحران کرونا کمی مشکل شده است. این مساله، به باشگاه های سرتاسر اروپا ضرر مالی زده به همین دلیل معامله برای رم سخت ‌تر خواهد بود. با این حال ژکو خیلی دوست دارد تا مخیتاریان در باشگاه رم بماند و می گوید: 


"همیشه مخیتاریان را به عنوان یک مهاجم دوست داشتم. حالا که او را شناخته ام به راحتی می توانم بگویم که انسانی فوق العاده و بازیکنی بسیار عالی است. می خواهیم او را در باشگاه نگه داریم و امیدواریم که بماند. به بازیکنانی مثل او که در نتایج تاثیر مهمی دارند، نیاز داریم."


باشگاه رم به خاطر بحران کرونا و وخامت آن در ایتالیا هنوز با آرسنال برای خرید مخیتاریان صحبت نکرده اما گفته می شود که توپچی ها برای این بازیکن ارمنستانی چیزی در حدود 10 میلیون پوند می خواهند. مخیتاریان در برنامه آرتتا برای آینده آرسنال جایی ندارد. توپچی ها احتمالا مجبور باشند تا بودجه نقل و انتقالات خود را پایین بیاورند چون اولیت آنها کاهش دستمزد بازیکنان است. مخیتاریان 10 میلیون پوند در سال از آرسنال می گیرد و بعد از اوزیل بالاترین دستمزد را در باشگاه دارد.


مخیتاریان نیز افشا می کند که خود او هم تمایل دارد قراردادش را با رم دائمی کند. او می گوید:


"روش کار اونای امری با پائلو فونسکا متفاوت است. الان حس بهتری دارم چون بهتر فوتبال بازی می کنیم و فکر می کنم برای من مناسب تر است. سبک فوتبال فونسکا را ترجیح می دهم چون خیلی تهاجمی بازی می کنیم و در تلاش هستیم که دائما توپ را در اختیارداشته باشیم. این سبک بازی را دوست دارم."

لینک کوتاه لینک منبع