آرسنال برای بردن جام باید ذهنیت قوی داشته باشد!

آرسنال برای بردن جام باید ذهنیت قوی داشته باشد!

مترجم:Moshtagh Laghaei 96

رابین فن پرسی ستاره سابق آرسنال می گوید که اگر باشگاه می خواهد جام بگیرد، آرتتا باید مشکلات دفاعی تیم را حل کند. توپچی‌ها در یک چهارم نهایی جام حذفی با شفیلدیونایتد بازی کردند و با نتیجه 1-2 به پیروزی رسیدند. با این حال گل دقایق پایانی دنی سبایوس توانست عملکرد ضعیف تیم در خط دفاع را پوشش دهد. در اواخر بازی در یک ارسال، کولاشیناچ توپ را ناقص دفع کرد که به موستافی برخورد کرد و موقعیت برای مکگولدریک ایجاد شد تا گل مساوی را به ثمر برساند.


آرسنال در 31 بازی لیگ جزیره 41 گل دریافت کرده است. فن پرسی با اینکه از سرمربی شدن آرتتا حمایت می کند، معتقد است که تیم نیاز دارد تا ضعفی که مدت هاست در تیم وجود دارد را برطرف و تقویت کند. او در مصاحبه ای با بی تی اسپورت در کنار ریو فردیناند می گوید:


معتقدم که خیلی مهم است تا آرسنال و میکل راهی برای حل مشکل تیم پیدا کنند. کرنرها، چینش تیم و انتقال توپ به مناطق مختلف زمین شما را نگران می کند و با خود فکر می کنید که ممکن است آرسنال گل بخورد. این مشکل را باید با تقویت ذهنیت حل کرد. دقیقا مثل زمانی که من با تو [فردیناند] و ویدا [نمانیا ویدیچ] بازی می کردم است. شما برای بسته نگه داشتن دروازه از جان و دل مایه می گذاشتید. همه چیزتان را می دادید تا توپ را متوقف کنید. چنین ذهنیتی برای بردن جام لازم است. راستش را بخواهید الان چنین ذهنیتی نمی بینم که البته چیزی جدیدی نیست. قبلا در این باره صحبت کردیم و این مشکل زمانی که خود من در آرسنال بودم وجود داشت. باید مدافعانی پیدا کنید که برای متوقف کردن توپ همه چیزشان را بدهند. آنها [آرسنال] باید چنین مدافعانی را به خدمت بگیرند. نمی گویم که مدافعان آنها بد هستند اما اگر می خواهند جام بگیرند باید سطح خود را بالاتر ببرند.


داوید لوئیز در دقیقه 54 بازی با شفیلدیونایتد دچار مصدومیت از ناحیه مچ پا شد و از زمین بازی بیرون رفت. آرتتا در کنفرانس خبری بعد از بازی عنوان کرد که دوشنبه مصدومیت این بازیکن بررسی خواهد شد. البته فن پرسی اعتماد کافی به لوئیز ندارد و قبل از بازی گفته بود که اگر این مدافع بخواهد به ضرر تیم عمل کند با او درگیر خواهد شد. فن پرسی می گوید:


اگر او به ضرر تیم بازی کند، شخصا پیش او می روم و با او به صورت فیزیکی درگیر می شوم و سعی می کنم از نظر ذهنی هم آزارش دهم چون او آسیب پذیر است. اولین کاری که [مدافع] باید انجام بدهد دفاع کردن، داشتن اتحاد و استحکام همچنین قابل اطمینان بودن است. اگر مدافع فرصت برای کار اضافه دارد، می تواند دریبل بزند و چند پاس خوب بدهد و این عالی است اما او [لوئیز] باید روی کارش تمرکز کند.

لینک کوتاه لینک منبع