آرسنال برای رسیدن به اوج هنوز راه زیادی در پیش دارد

آرسنال برای رسیدن به اوج هنوز راه زیادی در پیش دارد

مترجم:Moshtagh Laghaei 308

پل مرسون عنوان می کند که آرسنال روند کندی را برای برگشتن به جمع مدعیان قهرمانی لیگ پیش گرفته و حتی اگر گواردیولا هم باشد باز هم نمی تواند این کار بکند. توپچی ها بعد از پایان دوره 22 ساله آرسن ونگر در آرسنال، روند نزولی و پسرفت زیادی داشته اند. حالا دیگر جزو تیم های صعود کننده به لیگ قهرمانان هم نیستند و گرفتن سهمیه برایشان کار مشکلی شده است.


گفته می شود دلیل این مشکلات آرسنال سوء مدیریت در خارج و داخل زمین بازی است. البته دلایل دیگر می تواند خرید بازیکنان نامناسب و نبود نظارت بر تیم باشد. در حال حاضر آرتتا سرمربی توپچی هاست و گفته می شود که عملکرد او در مدت کوتاهی که سرمربی تیم بوده، باعث امیدواری و خوش بینی هواداران به آینده شده است. اما مرسون هنوز قانع نشده که آرسنال بتواند به دوران اوج خود و جام گرفتن بازگردد. مرسون در مصاحبه با اسکای اسپورت درباره تلاش آرسنال برای پیوستن به جمع مدعیان قهرمانی می گوید:


"حتی اگر پپ گواردیولا هم سرمربی آرسنال شود قهرمانی غیر ممکن است. آرسن ونگر همیشه می گفت همه چیز به بازیکنان بستگی دارد. بازیکنان آرسنال به اندازه کافی خوبی نیستند. آنها ترکیب مناسبی ندارند. از آرتتا واقعا خوشم می آید. فکر میکنم از مربی قبلی بهتر عمل می کند. اما با این حال برای مدعی قهرمانی شدن هنوز راه بسیار طولانی را در پیش دارند. دفاع آنها ضعیف است."


مرسون درباره اینکه آرتتا توانایی بازگرداندن تیم به روزهای خوبش را دارد، می گوید:


" اگر بخواهم رو راست باشم میگویم نه، آرتتا نمی تواند. من تیمی را ندیده ام که با دفاع ضعیف قهرمان جامی شده باشد. اگر تیمی خوب دفاع نکند، قهرمان نمی شود. هیچ تیمی نمی تواند هر بازی سه گل بزند تا حداقل یک امتیاز بگیرد یا حتی بازی را ببرد. تا وقتی که آرتتا خط دفاع را تقویت نکند، آرسنال راه درازی برای دوباره به قدرت رسیدن دارد. به نظرم این روند برای آرسنال کند خواهد بود."


توپچی با توقف بازی ها به خاطر بحران کرونا، قرنطینه شده اند و فعلا در رده نهم جدول لیگ جزیره هستند. آنها 8 امتیاز با رده چهارم فاصله دارند در حالی که هنوز تا پایان فصل 10 بازی باقی مانده است.

لینک کوتاه لینک منبع