آرسنال به یک شماره 10 مثل روسیچکی یا کازورلا نیاز دارد

آرسنال به یک شماره 10 مثل روسیچکی یا کازورلا نیاز دارد

مترجم:Moshtagh Laghaei 97

باشگاه آرسنال همیشه بازیکنان خلاق داشته است. آرسن ونگر در طول 22 سال مربیگری‌اش در آرسنال از بازیکنانی که زیاد با توپ کار می کنند استفاده می کرد. سبک بازی آرسنال در آن زمان چشم نواز بود. در این باشگاه همیشه روی خرید بازیکنان تهاجمی تاکید زیادی می شود. با این حال روی خط دفاع تیم خیلی کار نمی شود.  


آرتتا از آن دسته کسانی است که اهمیت داشتن بازیکنان تعیین کننده در بردن بازی ها را درک می کند و می خواهد در نقل و انتقالات بازیکنانی را بخرد که راه با شکوه شماره 10 های سابق تیم را ادامه دهند. آرتتا در مصاحبه با اسکای اسپورتس می گوید:


ما در پست شماره 10 بازیکنان زیادی در گذشته داشتیم. کازورلا، روسیچکی، آندری آرشاوین و آرون رمزی زمانی که در تیم بودن، مخیتاریان وقتی که به تیم آمد و حتی جک ویلشر، همه این ها زمانی در پست شماره 10 آرسنال بازی کردند. اما حالا چنین بازیکنانی نداریم. باید دوباره آن دوره را به تیم بیاوریم چون اگر این کار را نکنیم، دیگر این گونه بازیکن ها را نخواهیم داشت. چنین بازیکنانی بخشی از چیزی است که هر تیمی نیاز دارد.


آرسنال در حال مسوت اوزیل را در پست شماره 10 دارد اما این بازیکن به خاطر رفتارش از ترکیب خارج شده است. آرتتا ادامه می دهد:


می دانم که مسوت چه چیزی را به تیم می آورد. فقط به آمار او و توانایی‌اش در فضاهای تنگ نگاه کنید. فقط همین را می توانم بگویم.


به نظر می آید که اوزیل در حاضر دیگر جایی در تیم آرتتا ندارد. آرسنال قصد دارد تا با رئال مادرید توافق کرده و قرارداد دائمی با دنی سبایوس ببندد. سبایوس می تواند یکی از گزینه های آرتتا برای پست شماره 10 باشد. آرتتا درباره سبایوس می گوید:


توانایی بازی دنی قطعا خیلی بیشتر است. با توجه به نیازهای حال حاضر ما و نحوه کمک او به ما برای متصل کردن خطوط مختلف تیم باید از او برای تسلط بیشتر به توپ و بازی استفاده کنیم.
  

لینک کوتاه لینک منبع
بیانیه باشگاه آرسنال پیرامون مسائل مالی پس از کرونا ساکا سومین بازیکن برتر فصل به انتخاب هواداران توماس پارتی، کلید حل مشکل توپچی‌ها بازگشت آرسن ونگر به دنیای مربیگری آرسنال باید اوزیل، سوکراتیس و موستفی را بفروشد ژاکا: آرتتا قانعم کرد که در آرسنال بمانم اوزیل در آرسنال می ماند کنفرانس مطبوعاتی آرتتا بعد از قهرمانی در جام حذفی هفتادمین سال حضور کن فرایر در آرسنال آرتتا: با ونگر درباره هر چیزی می شود صحبت کرد اوبامیانگ باید به جایی که هست افتخار کند کنفرانس مطبوعاتی آرتتا قبل از فینال جام حذفی آرتتا هشت تا از بازیکنانش را نمی خواهد عشق پنجاه ساله پیرس مورگان به آرسنال کنفرانس مطبوعاتی آرتتا بعد از بازی با واتفورد امیل اسمیت رو وارث اوزیل و پست شماره 10 آرسنال آرسنال به یک شماره 10 مثل روسیچکی یا کازورلا نیاز دارد احتمال بازگشت دنیس برگکمپ به آرسنال اوزیل دیگر جایی در آرسنال ندارد کنفرانس مطبوعاتی آرتتا قبل از بازی با واتفورد