آرسنال در حال سقوط را آرتتا می تواند نجات دهد

آرسنال در حال سقوط را آرتتا می تواند نجات دهد

مترجم:Moshtagh Laghaei 128

مانوئل آلمونیا می گوید آرتتا قطعا شکوه را به آرسنال بازمی گرداند و معتقد است که دیدن سقوط آرسنال در سال های گذشته شرم آور می باشد. آرسن ونگر سال 2018 در حالی از توپچی ها جدا شد که در مدت 22 سال تمام تلاش خود را برای موفقیت آرسنال کرد. پسرفت و سقوط آرسنال از جدایی ونگر که سه بار با این تیم قهرمان لیگ جزیره شده بود، شروع و با ناکامی اونای امری ادامه پیدا کرد. درنهایت امری برکنار و میکل آرتتا هدایت توپچی ها را به عهده گرفت.


آرتتا در مدت کوتاه حضورش در سمت سرمربیگری آرسنال، باعث امیدواری و خوش بینی به آینده شده که این روند با بحران کرونا فعلا متوقف شده است. آلمونیا می گوید که راه آرسنال برای رسیدن دوباره به اوج خیلی زیاد است. البته در داخل و خارج زمین بازی، تکه های این پازل به خوبی در حال قرار گرفتن کنار هم می باشند. آلمونیا در مصاحبه ای با مارکا می گوید:


"آرسنال باشگاه بزرگی است و دیدن آنها در این وضعیت شرم آور است. به خاطر تاریخ، بنیان و هوادارهای انگلیسی و جهانی آرسنال، این تیم باید در لیگ قهرمانان حضور داشته و در رده های بالاتر لیگ جزیره باشد. دیر یا زود آرسنال دوباره به مدعی های قهرمانی می پیوندد و مطمئن هستم که آرتتا به این امر کمک خواهد کرد. او تا چند وقت قبل در کنار بعضی از بازیکنان حال حاضر آرسنال بازی کرده است. فوتبال مدرن را می شناسد و می داند که چه چیزی برای بازیکنانش بهتر است پس باید به او زمان بدهند."


آرتتا به جام گرفتن با آرسنال نزدیک شده اما بحران کرونا فعلا همه چیز را متوقف کرده است. توپچی ها زیر نظر آرتتا به یک چهارم نهایی جام اتحادیه صعود کرده اند. البته در سال های اخیر آرسنال بر خلاف رقابت های دیگر، در این مسابقات موفقیت هایی داشته و آلمونیا معتقد است که یک پیروزی دیگر می تواند راه را برای قهرمانی های بیشتر باز کند. آلمونیا می گوید:


"با قهرمانی در یکی از رقابت ها، راه برای گرفتن بقیه جام ها باز خواهد شد. وقتی که یک جام معتبر بگیرند، بازیکنان این اعتماد به نفس را پیدا می کنند که می توانند باز هم قهرمان شوند. همین موضوع انگیزه شروع کار خواهد بود."


آخرین باری که آرسنال قهرمان جام اتحادیه شد در سال 2017 و زیر نظر آرسن ونگر بود. توپچی ها تمام تلاش خود را می کنند تا امسال در این رقابت ها قهرمان شوند.

لینک کوتاه لینک منبع