آرسنال زیر نظر آرتتا جام های زیادی خواهد گرفت

آرسنال زیر نظر آرتتا جام های زیادی خواهد گرفت

مترجم:Moshtagh Laghaei 291

باب ویلسون دروازبان سابق توپچی میگوید مهارت و حس رهبری آرتتا شکوه را به آرسنال برمیگرداند. آرتتا دسامبر گذشته بعد از رفتن اونای امری سرمبی آرسنال شد. آرتتا 38 ساله در سال 2016 به عنوان کاپیتان توپچی ها از دنیای فوتبال خداحافظی کرد اما بلافاصله حرفه ی مربی گری را زیر نظر گواردیولا در منچسترسیتی شروع کرد. امری آرسنال را تا فینال لیگ اروپا برد اما در فینال متحمل شکست سنگین 4-1 شد. هفت بازی ناامید کننده بدون برد در همه رقابت ها باعث شد که اونای امری در پایان ماه نوامبر از سمت خود برکنار شود. تحت نظر آرتتا در 16 بازی آرسنال فقط 2 باخت داشته است. حذف از لیگ اروپا به وسیله المپیاکوس تنها لکه در نتایج خوب 5 برد در شش بازی آخر تیم قبل از شروع بحران کرونا بود. باب ویلسون در مصاحبه با Omnisport درباره آرتتا میگوید: 


"قبل هر چیز بگویم، او به عنوان کاپیتان سابق تیم یکی از بهترین رهبران با استعداد ذاتی است که تا به حال دیده ام. او شدیدا میدرخشد. او بسیار خوش بیان است. مهم ترین چیز این است که او نمیتواند تنهایی این کار را انجام دهد. او به بازیکنان و کادر فنی خوبی نیاز دارد. فکر میکنم که او میتواند این کادر فنی و بازیکنان را پیدا کند. باشگاه یعنی هیئت مدیره و مالک آن استن کرونکه باید به آرتتا ابزار لازم را بدهند. این موضوع بعد از بحران کرونا سخت تر هم خواهد شد. من به شدت باور دارم که آرتتا گزینه درستی برای آرسنال است و تیم جام های زیادی را تحت نظر او خواهد برد."


در طرف دیگر قضه ی بحران جهانی کرونا، ویلسون خوشحال است که قلمرو ترنسفرمارکت برای باشگاه ها نامحدود است. با این اوصاف، استعداد های نوظهور جوان کالنی لندن او را تحریک می کنند. امثال ریس نلسون، جو ویلوک و بوکایو ساکا در پیروزی های تیم همه را تحت تاثیر قرار داده اند. با این وجود ویلسون، مارتینلی مهاجم برزیلی را یک استعداد خاص واقعی میداند. ویلسون قبل از تعریف و تمجید کردن از مارتینلی 18 ساله که 10 گل در تیم اصلی آرسنال در فصل 20-2019 به ثمر رسانده گفت:


"میکل سه یا چهار بازیکن جوان را دارد که تازه کار با آنها شروع شده است. چیزی که من فکر میکنم این است که اگر آرسنال مارتینلی را از دست بدهد، او برمیگردد و زهرش را به تیم می ریزد. جایگیری های او بارونکردنی است. من با ادو (مدیر فنی آرسنال) درباره مارتینلی صحبت کردم. او میگوید که مارتینیلی فرصت طلب است. او قابلیتی باور نکردنی دارد. شاید این فرصت طلبی او خدادای و ذاتی است. اما او هنوز بچه است."


ویلسون می افزاید: "آنها باید تصمیمات بزرگی بگیرند. بازیکنانی خواهند بود که میخواهند بروند. اما آنها باید بازیکنان جوانی که میتوانند همدیگر را کامل کنند را نگه دارند درست مثل زمان من که یادم می آید تیم زیر نظر برتی می و دون هو بود. این بچه ها می آیند و مانند قطعات پازل می مانند. تکه های صاف و تکه های عجیب. اما با هم ترکیب می شوند. میکل اگر این را درست بفهمد می تواند این کار را انجام بدهد چون نمیدانم که ترنسفرمارکت به خاطر وضعیت مالی باشگاه ها چگونه خواهد بود." 

لینک کوتاه لینک منبع