GunnersTrust Arsenal Fan Club Website in Iran
آرسنال شاید گزینه ای بهتر از اوپامکانو داشته باشد

آرسنال شاید گزینه ای بهتر از اوپامکانو داشته باشد

مترجم:Moshtagh Laghaei 32

بوندسلیگا به همراه تیم های بزرگش مثل بایرن مونیخ، دورتموند و بقیه بازگشته که البته بازی ها پشت در های بسته برگزار شد. یوناتان تاه مدافع میانی بایر لورکوزن می باشد. این تیم با وردربرمن که برای باقی ماندن در لیگ تلاش می کند روز دوشنبه بازی دارد.


یوناتان تاه توجه تیم های اروپایی مخصوصا لیگ جزیره را به خود جلب کرده است. هیکیلی متناسب و قدی نزدیک به 2 متر دارد همچنین توپ گیری از او سخت می باشد. یکی از باشگاه هایی که به خرید این بازیکن آلمانی علاقه مند شده آرسنال است. کار با توپ این بازیکن عالی بوده و در زمین خوب جاگیری می کند. یوناتان تاه نمونه یک مدافع مدرن و گزینه ای مناسب تر از اوپامکانو برای آرسنال است. 


دایوت اوپامکانو که در لایپزیک بازی می کند توجه تیم های دیگری را جلب کرده و باعث شده تا آرسنال به دنبال گزینه های دیگری برود. یوناتان تاه در سه فصل اخیر بوندسلیگا میانگین 84.5 درصد پاس بلند صحیح را تحت نظر پیتر بوز در لورکوزن ثبت کرده که این آمار نشان می دهد او یکی از بهترین مدافعان میانی اروپا که کار با توپش فوق العاده است، می باشد. 


در حال حاضر داوید لوئیز در آرسنال چنین مدافعی می باشد اما فقط همین بازیکن اینگونه است. این مدافع برزیلی 33 ساله می باشد و فقط یک فصل دیگر با آرسنال قرارداد دارد. این موضوع باعث شده که باشگاه به دنبال جایگزین خوبی برای لوئیز باشد. یوناتان تاه به خاطر هیکیلی که دارد می تواند در کار تدافعی در لیگ جزیره موفق شود با این حال سرعت عکس العمل او مخصوصا در برابر بازیکنانی که سریع دریبل می زنند ممکن است کمی نگران کننده باشد. 


با این اوصاف، یوناتان تاه برای تیمی که می خواهد به حریفش فرصت مالکیت توپ ندهد گزینه خیلی مناسبی است. به نقل از هو اسکورد آرسنال در رده پنجم تیم هایی است که بیشترین مالکیت توپ را در هر بازی داشته اند و خرید یوناتان تاه می تواند برای توپچی ها دلگرم کننده باشد. یکی دیگر از ویژگی های خوب تاه این است که می تواند به آرسنال در مواقع بازی فیزیکی کمک کند. در فصل جاری توپچی ها کمترین دوئل هوایی موفق در هر بازی در لیگ جزیره داشته است.


آمار هو اسکورد نشان می دهد که تاه در سه چهارم دوئل های هوایی خود پیروز بوده که این آمار او را در جمع 10 مدافع میانی برتر پنج لیگ معتبر اروپایی قرار می دهد. گفته می شود که رقم فسخ قرارداد یوناتان تاه در لورکوزن چیزی در حدود 35 میلیون پوند است اما سن، تجربه و پتانسیل پیشرفت او نشان می دهد که خرید او با چنین قیمتی ارزشش را دارد.


تجربه تاه او را به زوج مناسب و کاملی برای ویلیام سالیبا که در پایان فصل به آرسنال باز می گردد، تبدیل می کند. مهارت های این دو بازیکن با هم هماهنگ است. تاه قدرت توپ گیری خوبی دارد و کار با توپش عالی است. سالیبا در تکل زدن، جا گیری و گول زدن مهاجمان حریف مهارت دارد. با توجه به اینکه تاه به ادموند تاپسوبا که ژانویه به لورکوزن آمد، کمک کرد تا در این تیم جا بیفتند، می توان گفت که همکاری او با سالیبا می تواند برای آرسنال سودمند باشد.

لینک کوتاه لینک منبع
بیانیه سازمان لیگ بعد از مبتلا شدن دو بازیکن دیگر ویلیان تا پایان فصل جاری در چلسی می ماند رئیس سازمان لیگ جزیره از بازگشت لیگ در ژوئن اطمینان دارد آرسنال با 20 میلیون به دنبال تاگلیافیکو ستاره آژاکس آرسنال نباید 72 میلیون برای په‌په پرداخت می کرد پی‌اس‌جی حاضر است اوبامیانگ را با نصف قیمت بخرد سبایوس باز هم از رویای موفقیت در رئال مادرید می گوید آرسنال لاکازت را با لمار معاوضه می کند بارسلونا اومتیتی را نصف قیمت می فروشد موستافی از تاثیرات آرتتا در آرسنال می گوید آرسنال می تواند مخیتاریان را با کلایورت معاوضه کند آرسنال با خرید پارتی می تواند به ماندن اوبامیانگ کمک کند پودولسکی می ترسد آرسنال اوبامیانگ را از دست بدهد اوزیل بازیکنی بزرگ و برای او آرتتا بهتر از امری است مخیتاریان اعتراف می کند که می خواهد در رم بماند آرسنال شاید گزینه ای بهتر از اوپامکانو داشته باشد آرسنال قرارداد هیلسون را برای دومین بار تمدید می کند با مرحله اول پروژه شروع مجدد موافقت شد آرسنال به دنبال ماراش کومبولا مدافع ورونا است امانوئل دنیس باید وارد مرحله جدیدی در فوتبالش بشود