آرسنال شاید گزینه ای بهتر از اوپامکانو داشته باشد

آرسنال شاید گزینه ای بهتر از اوپامکانو داشته باشد

مترجم:Moshtagh Laghaei 88

بوندسلیگا به همراه تیم های بزرگش مثل بایرن مونیخ، دورتموند و بقیه بازگشته که البته بازی ها پشت در های بسته برگزار شد. یوناتان تاه مدافع میانی بایر لورکوزن می باشد. این تیم با وردربرمن که برای باقی ماندن در لیگ تلاش می کند روز دوشنبه بازی دارد.


یوناتان تاه توجه تیم های اروپایی مخصوصا لیگ جزیره را به خود جلب کرده است. هیکیلی متناسب و قدی نزدیک به 2 متر دارد همچنین توپ گیری از او سخت می باشد. یکی از باشگاه هایی که به خرید این بازیکن آلمانی علاقه مند شده آرسنال است. کار با توپ این بازیکن عالی بوده و در زمین خوب جاگیری می کند. یوناتان تاه نمونه یک مدافع مدرن و گزینه ای مناسب تر از اوپامکانو برای آرسنال است. 


دایوت اوپامکانو که در لایپزیک بازی می کند توجه تیم های دیگری را جلب کرده و باعث شده تا آرسنال به دنبال گزینه های دیگری برود. یوناتان تاه در سه فصل اخیر بوندسلیگا میانگین 84.5 درصد پاس بلند صحیح را تحت نظر پیتر بوز در لورکوزن ثبت کرده که این آمار نشان می دهد او یکی از بهترین مدافعان میانی اروپا که کار با توپش فوق العاده است، می باشد. 


در حال حاضر داوید لوئیز در آرسنال چنین مدافعی می باشد اما فقط همین بازیکن اینگونه است. این مدافع برزیلی 33 ساله می باشد و فقط یک فصل دیگر با آرسنال قرارداد دارد. این موضوع باعث شده که باشگاه به دنبال جایگزین خوبی برای لوئیز باشد. یوناتان تاه به خاطر هیکیلی که دارد می تواند در کار تدافعی در لیگ جزیره موفق شود با این حال سرعت عکس العمل او مخصوصا در برابر بازیکنانی که سریع دریبل می زنند ممکن است کمی نگران کننده باشد. 


با این اوصاف، یوناتان تاه برای تیمی که می خواهد به حریفش فرصت مالکیت توپ ندهد گزینه خیلی مناسبی است. به نقل از هو اسکورد آرسنال در رده پنجم تیم هایی است که بیشترین مالکیت توپ را در هر بازی داشته اند و خرید یوناتان تاه می تواند برای توپچی ها دلگرم کننده باشد. یکی دیگر از ویژگی های خوب تاه این است که می تواند به آرسنال در مواقع بازی فیزیکی کمک کند. در فصل جاری توپچی ها کمترین دوئل هوایی موفق در هر بازی در لیگ جزیره داشته است.


آمار هو اسکورد نشان می دهد که تاه در سه چهارم دوئل های هوایی خود پیروز بوده که این آمار او را در جمع 10 مدافع میانی برتر پنج لیگ معتبر اروپایی قرار می دهد. گفته می شود که رقم فسخ قرارداد یوناتان تاه در لورکوزن چیزی در حدود 35 میلیون پوند است اما سن، تجربه و پتانسیل پیشرفت او نشان می دهد که خرید او با چنین قیمتی ارزشش را دارد.


تجربه تاه او را به زوج مناسب و کاملی برای ویلیام سالیبا که در پایان فصل به آرسنال باز می گردد، تبدیل می کند. مهارت های این دو بازیکن با هم هماهنگ است. تاه قدرت توپ گیری خوبی دارد و کار با توپش عالی است. سالیبا در تکل زدن، جا گیری و گول زدن مهاجمان حریف مهارت دارد. با توجه به اینکه تاه به ادموند تاپسوبا که ژانویه به لورکوزن آمد، کمک کرد تا در این تیم جا بیفتند، می توان گفت که همکاری او با سالیبا می تواند برای آرسنال سودمند باشد.

لینک کوتاه لینک منبع
تیرنی عطش و انگیزه دویدن در کل روز را دارد ویلشر: اگر جای اوبامیانگ بودم می ماندم بیانیه باشگاه آرسنال پیرامون مسائل مالی پس از کرونا ساکا سومین بازیکن برتر فصل به انتخاب هواداران توماس پارتی، کلید حل مشکل توپچی‌ها بازگشت آرسن ونگر به دنیای مربیگری آرسنال باید اوزیل، سوکراتیس و موستفی را بفروشد ژاکا: آرتتا قانعم کرد که در آرسنال بمانم اوزیل در آرسنال می ماند کنفرانس مطبوعاتی آرتتا بعد از قهرمانی در جام حذفی هفتادمین سال حضور کن فرایر در آرسنال آرتتا: با ونگر درباره هر چیزی می شود صحبت کرد اوبامیانگ باید به جایی که هست افتخار کند کنفرانس مطبوعاتی آرتتا قبل از فینال جام حذفی آرتتا هشت تا از بازیکنانش را نمی خواهد عشق پنجاه ساله پیرس مورگان به آرسنال کنفرانس مطبوعاتی آرتتا بعد از بازی با واتفورد امیل اسمیت رو وارث اوزیل و پست شماره 10 آرسنال آرسنال به یک شماره 10 مثل روسیچکی یا کازورلا نیاز دارد احتمال بازگشت دنیس برگکمپ به آرسنال