آنری بهترین بازیکن تاریخ آرسنال است

آنری بهترین بازیکن تاریخ آرسنال است

مترجم:Moshtagh Laghaei 235

توپچی ها تیری آنری را سال 1999 به سختی توانستند با 11 میلیون پوند از یوونتوس بخرند. در آن زمان آنری قهرمان جام جهانی شده بود. او بیشتر به عنوان یک وینگ پر انرژی دیده می شد تا یک مهاجم ترسناک، که تحت نظر آرسن ونگر همه اینها تغییر کرد. آنری در طول دو دوره ای که در آرسنال بود 228 گل برای توپچی ها به ثمر رساند.


آنری با سرعت زیاد و تمایل به حرکت گسترده در زمین پست مهاجم وسط را متحول کرد و تبدیل به یکی از با استعدادترین بازیکن های زمان خودش شد. حتی بعد از جدایی آنری از آرسنال در سال 2007 فقط 5 بازیکن هستند که میتوانند به رکود 175 گل در لیگ جزیره آنری برسند. آنری با مجسمه اش در جلوی استادیوم امارات در آرسنال جاودانه شد و همیشه به عنوان یکی از بهترین استعداد هایی که در لیگ جزیره حضور داشت از او یاد خواهد شد. برای آلن اسمیت او بهترین است. اسمیت در مصاحبه با اسکای اسپورت میگوید:

 

"آنری بهترین بازیکنی است که من در لیگ جزیره دیده ام. نه فقط بهترین مهاجم. بهترین بازیکن. به این دلیل که دیده ام او کارهایی انجام داده که هیچکس انجام نداده است. او تیم های بزرگ لیگ جزیره را به زانو در اورد و درمانده کرد. او با قدرت، مهارت، سرعت و اعتماد به نفس خود کاملا تیم های حرفه ای و مدعی را به زانو در آورده بود. به طور خلاصه او هنر تهاجم را به سطحی ارتقاء داد که قبلا ندیده بودم.


"به علاوه آنری با بازیکنی با استعدادی عجیب همبازی بود که خلاقیت بی نظیر او با آن فرانسوی متکبر کاملا کنار هم قرار گرفته بود. بازیکنی مثل دنیس برگکمپ کم پیدا می شود. تعهد این بازیکن هلندی در آرسنال نمونه ای بارز بود و کیفیت بازی او فوتبال انگلیس را پر حرارت کرده بود. راستش را بخواهم بگویم فکر نمیکنم دیگر زوج تهاجمی دیگری در تاریخ فوتبال ببینم که که اینگونه استعداد فوق العاده خود را به رخ بکشند. گفته ی زیادی است. می دانم. اما به نظرم واقعیت است."


آنری 376 بازی برای آرسنال انجام داد. با آرسنال دو بار قهرمان جام اتحادیه و دو بار قهرمان لیگ جزیره شد که یکی از آنها قهرمانی معروف بدون باخت فصل 04-2003 بود. آنری با آرسنال در سال 2006 تا فینال لیگ قهرمانان رفت اما در نهایت با باخت از بارسلونا نایب قهرمان این مسابقات شد.

لینک کوتاه لینک منبع