آنری، غایب بزرگ در لیست بهترین هم بازی های پیرس

آنری، غایب بزرگ در لیست بهترین هم بازی های پیرس

مترجم:Moshtagh Laghaei 125

رابرت پیرس و تیری آنری هر دو از مهم‌ترین بازیکنان تیم آرسن ونگر بودند. آنها با هدایت ونگر در فصل 04-2003 بدون شکست قهرمان لیگ جزیره شدند. این دو بازیکن زوج سمت چپ خط حمله آرسنال بودند اما پیرس در پادکست "بازی روز BBC" در جواب این سوال که بهترین هم بازی‌هایش چه کسانی بودند اسمی از آنری نیاورد و گفت:


در تیم ملی از زین‌الدین زیدان چیزهای زیادی یاد گرفتم. زیدان یک رهبر با شخصیتی بسیار قوی بود. وقتی سال 2000 به آرسنال آمدم از دنیس برگکمپ چیزهای زیادی یاد گرفتم. او مغز متفکر تیم بود و کارها را برای ما آسان می کرد. سبک بازی او را خیلی دوست داشتم. حالا هم عاشق دیدن بازی های کوین دی‌بروینه هستم. دیدن بازی های آندرس اینیستا را دوست داشتم. برگکمپ بازیکن مهمی برای آرسن ونگر بود.


همچنین از پیرس پریده شد که بهترین بازیکنی که مقابلش قرار گرفته چه کسی بوده و او اسم تعدادی از بزرگترین مدافعان لیگ جزیره اسم برد. او گفت:


در لیگ جزیره جان تری و ریو فردیناند بهترین مدافعانی بودند که مقابلشان قرار گرفتم. بازی های مقابل چلسی و منچستریونایتد همیشه سخت بود. تری و فردیناند سرسخت و با قدرت بدنی بالا بودند. من از فرانسه به لیگ جزیره آمدم که در اوایل برایم خیلی سخت بود. آرسن ونگر به من گفت "اینجا مثل فرانسه نیست. فوتبال اینجا خشن و فیزیکی است که تو باید آن را یاد بگیری. اولین بازی من مقابل ساندرلند بود. روی نیمکت نشسته بودم و بعد از 20 یا 25 دقیقه با خودم گفتم "وای من نمی توانم چنین فوتبالی بازی کنم."

لینک کوتاه لینک منبع