آنری نمی تواند به اوبا بگوید که در آرسنال بماند

آنری نمی تواند به اوبا بگوید که در آرسنال بماند

مترجم:Moshtagh Laghaei 74

تیری آنری امیدوار است که اوبامیانگ در آرسنال بماند اما خودش زمانی آرسال را ترک کرد و به بارسلونا رفت. او می گوید ممکن است این ستاره گابنی هم مثل خودش تصمیم بگیرد از آرسنال برود تا چالشی جدید را آغاز کند. شایعات بر سر آینده اوبامیانگ روز به روز بیشتر می شود. این مهاجم 31 ساله هنوز یک سال دیگر با آرسنال قرارداد دارد و هنوز تصمیم به تمدید نگرفته است.


در آرسنال قبلا هم بازیکنانی بوده اند که یک سال از قراردادشان باقی مانده بود و نهایتا بعد از پایان آن رایگان از تیم رفتند. حالا آرسنال نمی خواهد در مورد اوبامیانگ این اشتباه را تکرار کند. توپچی ها می خواهند به همکاری با اوبا ادامه دهند اما اگر با این بازیکن به توافق نرسند، او را خواهند فروخت. گفته می شود تیم هایی مثل یونایتد و بارسا از علاقه مندان به اوبامیانگ هستند. تیری آنری در مصاحبه ای با اسکای اسپورت درباره وضعیت اوبامیانگ می گوید:


"هر کسی هر کاری را که لازم باشد انجام می دهد. چطور می توانم به اوبا بگویم که در آرسنال بماند در حالی که خودم این تیم را ترک کردم؟ اینگونه اتفاقات می افتند اما عشق بازیکن به مکانی که در آن بوده است از بین نمی رود. هواداران آرسنال می خواهند که اوبا بماند اما به عنوان یک بازیکن فوتبال، او باید ابتدا وضعیتش را با خانواده اش ارزیابی کند و با پدرش مشورت کرده تا ببیند چه چیزی به صلاح خانواده اش است." 


"هوداران آرسنال می خواهند اوبا بماند اما این دوره حرفه ای خود اوست و نمی دانم چه در ذهن دارد. تنها چیزی که می دانم این است که اگر اوبا برود دلمان برای گل هایش تنگ می شود. او زیاد گل می زند و تصمیم به خداحافظی با گل هایش سخت است. به مردم و خواسته هایشان احترام می گذارم اما به عنوان یک هوادار آرسنال هر کسی بگوید اوبا باید برود دیوانه است. نمی خواهم که اوبا برود اما از طرفی باید درک کرد که او زندگی خودش را دارد و شاید لازم باشد به تیم دیگری برود. هیچ کس نمی داند. امیدوارم بماند."

  

اگر آرسنال اوبا را برای ماندن قانع کند، نسبت به زمانی که آرتتا به تیم آمد شور و اشتیاق بیشتری در باشگاه ایجاد می شود. آنری همچنین تاکید می کند که متاسفانه بحران کرونا در بدترین زمان برای آرسنال به وجود آمد چون توپچی ها تازه شروع به بازسازی کرده بودند تا ثبات و تحرک را به تیم بازگردانند. او درباره پیشرفت های اخیر آرسنال می گوید:


" خیلی سخت است چون آرتتا داشت تیم را به ثبات می رساند. آنها منظم و منسجم شده بودند و شکست دادنشان سخت شده بود اما بحران کرونا شروع شد. به عنوان یک مربی می توانم بگویم کنار آمدن با وضعیت موجود سخت است چون باید کار را هر طور شده ادامه دهیم. مربی با بازیکنان صحبت می کند اما باید به آنها تمرین دهد و در آخر هر هفته ببیند که برنامه هفته آینده چیست. به این بستگی دارد که چه کسی تیم را ترک می کند و چه کسی می ماند."


"ما در این باره چیزی نمیدانیم. معلوم نیست چه کسانی به تیم خواهند آمد. من فقط می خواهم که آرسنال خوب کار کند و وارد رقابت شود. همیشه آرزوی بهترین ها را برای توپچی ها دارم. برای آرتتا هم همینطور، چون همانگونه که همه می دانند کار سختی دارد. باید به او زمان بدهیم."

لینک کوتاه لینک منبع