احتمال بازگشت دنیس برگکمپ به آرسنال

احتمال بازگشت دنیس برگکمپ به آرسنال

مترجم:Moshtagh Laghaei 222

دنیس برگکمپ محصول آکادمی آژاکس بود که در طول 11 سال بازی برای آرسنال تبدیل به اسطوره توپچی‌ها شد و در سال 2006 از دنیای فوتبال خداحافظی کرد. او در سال 2011 کمک مربی آژاکس شد و حدودا 8 سال به این کار مشغول بود. سال 2017 از آژاکس جدا شد اما دوباره می خواهد حرفه مربیگری خود را ادامه دهد که بازگشتش به لیگ جزیره می تواند جذاب باشد. برگکمپ در مصاحبه با (FFT(FourFourTwo گفت:


وقتی زمانش فرا برسد دوست دارم برگردم و در تیمی مربیگری کنم. در حال حاضر زندگی‌ام در هلند عالی است. خانواده جوانی دارم و مدتی است که از مربیگری دور بوده‌ام. اما باید اعتراف کنم که دوست دارم که به زمین بازی برگردم و چه در بحث فنی و چه کادر مربیگری کمک کنم. شاید خیلی زود باشد اما هیچ چیز معلوم نیست. خواهیم دید که چی پیش می آید.


با اینکه هیچ صحبتی از بازگشت به آرسنال بین برگکمپ و باشگاه صورت نگرفته اما اسطوره توپچی‌ها می گوید که حضور در آرسنال و کمک به این تیم رویایی خواهد بود. او ادامه می دهد:


تا به الان هیچ تماسی با باشگاه نداشته‌ام اما به محض اینکه تصمیمم را بگیرم خواهیم دید که چه پیش می آید. قطعا بازگشت به آرسنال ایده‌آل خواهد بود. من 11 سال در آنجا بودم و حس خوبی به این باشگاه دارم.


تیری آنری و پاتریک ویرا هر دو در حال حاضر مربی تیم‌های مونترال ایمپکت و نیس هستند. از برگکمپ هم پرسیده شد که آیا دوست دارد با یکی از هم تیمی های قدیمی‌اش در آینده به دنیای فوتبال برگردد. برگکمپ در جواب گفت:


دورادور کارهایشان را دنبال می کنم. حیف شد که لیگ MLS بعد از اینکه تیری به آنجا رفت متوقف شد. پاتریک هم در نیس کارش را خوب انجام می دهد. واقعا مجذوب میکل آرتتا و کاری که در آرسنال می کند، شدم چون معلوم است که می‌خواهد فلسفه تیم را تغییر دهد. در چند بازی که آرسنال در اوایل سال داشت و من نگاه کردم کار آرتتا به نظر خوب می آمد. اما درباره آینده من هنوز هیچ چیز مشخص نیست. در فوتبال هیچ روزی مثل روز دیگر نیست.

لینک کوتاه لینک منبع