اختلاف نظر آرتتا و گواردیولا درباره کوتینیو

اختلاف نظر آرتتا و گواردیولا درباره کوتینیو

مترجم:Moshtagh Laghaei 129

میکل آرتتا مربیگری را در منچسترسیتی زیرنظر پپ گواردیولا یاد گرفت. وقتی که اونای امری از آرسنال اخراج شد، آرتتا این فرصت را پیدا کرد تا در این تیم مهارت بیشتری کسب کند. زیر نظر  این سرمبی اسپانیایی شروع بسیار خوبی در آرسنال داشت و سبک "پرس شدید و پرتنش" گواردیولا در تمرینات و بازی های آرسنال زیر نظر آرتتا دیده می شود. کیران تیرنی اخیرا درباره جلسات تمرینی آرتتا گفته بود: 


"من همه جلسات ویدیویی آرتتا را دیده ام. در جلسات تیمی قبل و بعد بازی بوده ام. تحلیل بازی او فوق‌العاده است. تعطیلات زمستانی در دوبی بودم. با آرتتا انفرادی کار کردم و همان موقع فهمیدم که او چقدر عالی است. حس می کنم که می داند که در زمین بازی چه اتفاقی و چگونه خواهد افتاد. می داند زمانی که حریف به شدت پرس می کند بازیکنان چه کار باید بکنند و در چه جایی باید آزادی عمل داشته باشند. می داند که هافبک ها کجا باید قرار بگیرند تا بازیکنان همگی در زمین بازی هماهنگی داشته باشند. همه بازیکنان یکی می شوند و فکر می کنم که این عالی است."


تحت تاثیر گواردیولا قرار گرفتن با تلاش برای تقلید از او، دو چیز کاملا متفاوت است و به نظر می آید آرتتا می داند که نباید تقلید کند. یکی از اخبار جالب این فصل لینک شدن فیلیپه کوتینیو به آرسنال می باشد. قبل از اینکه این هافبک هجومی به صورت قرضی به بایرن برود، به منچسترسیتی پیشنهاد شده بود.  گواردیولا با کوتینیو قرارداد امضا نکرد چون فکر می کرد که این بازیکن با سبک پرس شدید او نمی تواند کار کند.


آرتتا از علاقه مندان به کوتینیو می باشد اما برخلاف مربی خود یعنی گواردیولا، معتقد است که این بازیکن از کیفیت بالایی برخوردار است و به درد تیم های بزرگ لیگ جزیره می خورد. علاوه بر این، گفته می شود آرتتا با جورابچیان در تماس بوده تا درباره انتقال کوتینیو به آرسنال در تابستان پیش رو صحبت کنند.


حالا باید دید که آیا کوتینیو می تواند با تیم آرسنال هماهنگ شود یا نه اما اگر آرتتا بتواند این هافبک را قانع کند تا به آرسنال که با سبک گواردیولا بازی می کند بیاید، خرید این بازیکن می تواند بسیار سودمند باشد.

لینک کوتاه لینک منبع
تیرنی عطش و انگیزه دویدن در کل روز را دارد ویلشر: اگر جای اوبامیانگ بودم می ماندم بیانیه باشگاه آرسنال پیرامون مسائل مالی پس از کرونا ساکا سومین بازیکن برتر فصل به انتخاب هواداران توماس پارتی، کلید حل مشکل توپچی‌ها بازگشت آرسن ونگر به دنیای مربیگری آرسنال باید اوزیل، سوکراتیس و موستفی را بفروشد ژاکا: آرتتا قانعم کرد که در آرسنال بمانم اوزیل در آرسنال می ماند کنفرانس مطبوعاتی آرتتا بعد از قهرمانی در جام حذفی هفتادمین سال حضور کن فرایر در آرسنال آرتتا: با ونگر درباره هر چیزی می شود صحبت کرد اوبامیانگ باید به جایی که هست افتخار کند کنفرانس مطبوعاتی آرتتا قبل از فینال جام حذفی آرتتا هشت تا از بازیکنانش را نمی خواهد عشق پنجاه ساله پیرس مورگان به آرسنال کنفرانس مطبوعاتی آرتتا بعد از بازی با واتفورد امیل اسمیت رو وارث اوزیل و پست شماره 10 آرسنال آرسنال به یک شماره 10 مثل روسیچکی یا کازورلا نیاز دارد احتمال بازگشت دنیس برگکمپ به آرسنال