استرالیا مایل به میزبانی ادامه لیگ جزیره می باشد

استرالیا مایل به میزبانی ادامه لیگ جزیره می باشد

مترجم:Moshtagh Laghaei 213

تمام ورزش های حرفه ای در بریتانیا از ماه مارس تا به الان به تعلیق در آمده اند. به خاطر ادامه دار شدن قرنطینه در بریتانیا هنوز تاریخ دقیقی برای ادامه بازی های فصل جاری تعیین نشده است. استرالیا تقریبا از بحران کرونا نجات یافته و گفته می شود تعداد مبتلایان در این کشور در حدود 7 هزار نفر بوده و 100 نفر کشته شده اند در حالی که تعداد مبتلایان در بریتاینا حدود 184 هزار نفر بوده و 28 هزار نفر جان خود را از دست داده اند.


گری ویلیامز که یک ایجنت انگلیسی و ساکن شهر پرت استرالیا می باشد معتقد است که تیم های لیگ انگلیس می توانند در شهر پرت اردو بزنند و ادامه بازی های فصل جاری را در استرالیا انجام دهند. ویلیامز در مصاحبه ای با روزنامه سان می گوید:


"با رابط های خود در تیم های لیگ جزیره تماس گرفته ام و آنها با طرح من موافق هستند. با مقامات دولتی نیز صحبت کرده ام، آنها مشتاق عملی کردن این ایده هستند. تا آخر همین هفته باز هم صحبت خواهیم کرد. همه اینجا در امان هستند. دولت خیلی از محدودیت ها را برداشته است. ما در گروه های ده نفری کنار هم می نشینیم و می‌توانیم راه برویم همچنین ساحل ها باز هستند. در 10 روز گذشته فقط 4 نفر در این جا به ویروس کرونا مبتلا شده اند."


با این که این طرح ممکن است با مشکلات سازمانی و تجهیزاتی همراه باشد، یکی از مقامات محلی از طرح ویلیامز حمایت کرده و خواستار ادامه بازی های لیگ جزیره در استرالیا شده است. گلن استرل سناتور ایالت پرت می گوید:


"من با قلبی شکسته اتفاقاتی که در انگلیس رخ می دهد را می بینم. ما می خواهیم کمک کنیم. اخیرا مورد مشکوک به کرونا نداشته ایم. فقط زمانی که تیم های لیگ جزیره به استرالیا می آیند باید چند روزی قرنطینه شوند، بعد بازی ها را شروع کنیم. وقتی گری این نظریه را مطرح کرد به نظرم ایده فوق العاده ای آمد. خوشحالم کسانی که گری با آن ها تماس داشته با او موافق بودند. شهر پرت مرکز ورزش استرالیا است. اینجا آب و هوای خوبی داریم که برای این طرح ایده آل است."


لیگ جزیره اخیرا اعلام کرده که قصد دارد تا فصل جاری را به اتمام برساند اما هنوز نحوه قطعی برگزاری بازی ها مشخص نشده است. در سال های اخیر چلسی و یوناتید به شهر پرت رفته بودند و این شهر مورد توجه آنها قرار گرفته است.

لینک کوتاه لینک منبع