اشلی کول آرسنال را فروپاشیده می دانست

اشلی کول آرسنال را فروپاشیده می دانست

مترجم:Moshtagh Laghaei 63

اشلی کول معتقد است سال 2006 زمانی که تعدادی از بازیکنان بزرگ آرسنال این تیم را ترک کردند، توپچی ها در حال فروپاشی بودند. اوایل قرن 21ام آرسنال دوران خوبی را سپری کرد و 3 قهرمانی جام حذفی و دو قهرمانی لیگ جزیره که یکی از آنها قهرمانی بدون شکست فصل 04-2003 بود را کسب کرد.


با این اوصاف زمانی که اشلی کول به عنوان یکی از بهترین مدافعان چپ اروپا ظهور کرد، تعدادی از بازیکنان کلیدی آرسنال دوران فوتبالشان تمام شد یا به تیم های رقیب فروخته شدند. تونی آدامز کاپیتان توپچی ها سال 2002 بازنشسته شد و در سال 2003 دیوید سیمن و سال 2004 مارتین کئون آرسنال را ترک کرد همچنین سال 2005 پاتریک ویرا از توپچی ها جدا شد و به یوونتوس پیوست.


اشلی کول می گوید که جدایی این بازیکنان  باعث ایجاد حفره ای در فرهنگ فوتبال آرسنال شد. او در مصاحبه ای با گری لینه‌کر در Match of Their Day درباره جداییش از آرسنال و رفتن به چلسی می گوید:


"انتقال به محیط گروه و بازیکنان متفاوت آسان بود چون زمانی که به آرسنال آمدم همیشه از این تیم تعریف می کردم اما بازیکنانی مثل سیمن، کئون، ویرا، آنری و آدامز هسته مرکزی تیم بودند. وقتی که این بازیکنان باشگاه را ترک کردند احساس می کردم حفره هایی در فرهنگ فوتبال و تمرینات تیم ایجاد شده بود. حس می کردم تیم دارد از هم می پاشد و انگار جاهایی خالی وجود داشت که پر نشده بودند. برای انتقال به یک فرهنگ و خواسته های متفاوت و برنده شدن به چلسی رفتم و به خواسته هایم رسیدم."


اشلی کول سال 2006 آرسنال را ترک کرد و با 5 میلیون پوند به چلسی رفت که در همان موقع ویلیام گالاس از چلسی به آرسنال آمد. کول 8 جام معتبر را با آبی های لندن کسب کرد که یکی از آنها لیگ قهرمانان 2012 بود که بعد از آن چلسی را ترک کرد و فوتبالش را در باشگاه های آ اس رم، ال ای گلکسی و دربی کانتی ادامه داد.

لینک کوتاه لینک منبع
کنفرانس مطبوعاتی آرتتا بعد از بازی با لیورپول سدریک سوارز: می توانستم 2019 به آرسنال بیایم انتقاد پل مرسون از کولاشیناچ بعد از دربی کنفرانس مطبوعاتی آرتتا قبل از بازی با لیورپول کئون: آرتتا باید یک سیستم را انتخاب کند صحت حرف های ونگر درباره فیرپلی مالی توصیه آرتتا برای پیشرفت ساکا کنفرانس مطبوعاتی آرتتا بعد از بازی با تاتنهام کرونکه بدهی های استادیوم آرسنال را پرداخت می کند گابریل مارتینلی، رونالدو جدید تمایل آرتتا به تمدید با موستافی کنفرانس مطبوعاتی آرتتا قبل از بازی با تاتنهام آرتتای شگفت‌انگیز در حال ساخت آرسنال جدید نظر مارتین کئون درباره علاقه آرسنال به توماس پارتی صحبت های مارتین کئون درباره قرارداد اوزیل صحبت های اشلی کول درباره کیران تیرنی ساکا و مارتینلی ستارگان آینده دنیای فوتبال کنفرانس مطبوعاتی آرتتا بعد از بازی با لسترسیتی اخبار جدید درباره قرارداد سبایوس از زبان آرتتا عصبانیت آرتتا از گندوزی و محرومیت این بازیکن