اشلی کول آرسنال را فروپاشیده می دانست

اشلی کول آرسنال را فروپاشیده می دانست

مترجم:Moshtagh Laghaei 81

اشلی کول معتقد است سال 2006 زمانی که تعدادی از بازیکنان بزرگ آرسنال این تیم را ترک کردند، توپچی ها در حال فروپاشی بودند. اوایل قرن 21ام آرسنال دوران خوبی را سپری کرد و 3 قهرمانی جام حذفی و دو قهرمانی لیگ جزیره که یکی از آنها قهرمانی بدون شکست فصل 04-2003 بود را کسب کرد.


با این اوصاف زمانی که اشلی کول به عنوان یکی از بهترین مدافعان چپ اروپا ظهور کرد، تعدادی از بازیکنان کلیدی آرسنال دوران فوتبالشان تمام شد یا به تیم های رقیب فروخته شدند. تونی آدامز کاپیتان توپچی ها سال 2002 بازنشسته شد و در سال 2003 دیوید سیمن و سال 2004 مارتین کئون آرسنال را ترک کرد همچنین سال 2005 پاتریک ویرا از توپچی ها جدا شد و به یوونتوس پیوست.


اشلی کول می گوید که جدایی این بازیکنان  باعث ایجاد حفره ای در فرهنگ فوتبال آرسنال شد. او در مصاحبه ای با گری لینه‌کر در Match of Their Day درباره جداییش از آرسنال و رفتن به چلسی می گوید:


"انتقال به محیط گروه و بازیکنان متفاوت آسان بود چون زمانی که به آرسنال آمدم همیشه از این تیم تعریف می کردم اما بازیکنانی مثل سیمن، کئون، ویرا، آنری و آدامز هسته مرکزی تیم بودند. وقتی که این بازیکنان باشگاه را ترک کردند احساس می کردم حفره هایی در فرهنگ فوتبال و تمرینات تیم ایجاد شده بود. حس می کردم تیم دارد از هم می پاشد و انگار جاهایی خالی وجود داشت که پر نشده بودند. برای انتقال به یک فرهنگ و خواسته های متفاوت و برنده شدن به چلسی رفتم و به خواسته هایم رسیدم."


اشلی کول سال 2006 آرسنال را ترک کرد و با 5 میلیون پوند به چلسی رفت که در همان موقع ویلیام گالاس از چلسی به آرسنال آمد. کول 8 جام معتبر را با آبی های لندن کسب کرد که یکی از آنها لیگ قهرمانان 2012 بود که بعد از آن چلسی را ترک کرد و فوتبالش را در باشگاه های آ اس رم، ال ای گلکسی و دربی کانتی ادامه داد.

لینک کوتاه لینک منبع
تیرنی عطش و انگیزه دویدن در کل روز را دارد ویلشر: اگر جای اوبامیانگ بودم می ماندم بیانیه باشگاه آرسنال پیرامون مسائل مالی پس از کرونا ساکا سومین بازیکن برتر فصل به انتخاب هواداران توماس پارتی، کلید حل مشکل توپچی‌ها بازگشت آرسن ونگر به دنیای مربیگری آرسنال باید اوزیل، سوکراتیس و موستفی را بفروشد ژاکا: آرتتا قانعم کرد که در آرسنال بمانم اوزیل در آرسنال می ماند کنفرانس مطبوعاتی آرتتا بعد از قهرمانی در جام حذفی هفتادمین سال حضور کن فرایر در آرسنال آرتتا: با ونگر درباره هر چیزی می شود صحبت کرد اوبامیانگ باید به جایی که هست افتخار کند کنفرانس مطبوعاتی آرتتا قبل از فینال جام حذفی آرتتا هشت تا از بازیکنانش را نمی خواهد عشق پنجاه ساله پیرس مورگان به آرسنال کنفرانس مطبوعاتی آرتتا بعد از بازی با واتفورد امیل اسمیت رو وارث اوزیل و پست شماره 10 آرسنال آرسنال به یک شماره 10 مثل روسیچکی یا کازورلا نیاز دارد احتمال بازگشت دنیس برگکمپ به آرسنال