اضافه شدن مت اسمیت به تیم اصلی آرسنال

اضافه شدن مت اسمیت به تیم اصلی آرسنال

مترجم:Moshtagh Laghaei 288

مت اسمیت هافبک جوان آرسنال روز سه شنبه به تمرینات توپچی ها ملحق شد همچنین آرتتا سرمربی تیم قصد دارد تا از این بازیکن با استعداد در تیم اصلی بیشتر استفاده کند. اسمیت تا به حال در تیم اصلی توپچی ها بازی نکرده اما از زمانی که آرتتا جایگزین امری شد مرتباً در تمرینات تیم حضور داشته است.


گفته می شود اسمیت یکی از بهترین استعداد های جوان آکادمی آرسنال می باشد. او در تیم زیر 23 ساله های توپچی ها همه را تحت تاثیر قرار داده و عملکرد خیره کننده ای داشته است. لیگ جزیره از ماه ژوئن دوباره شروع می شود و به خاطر تراکم بازی ها آرتتا مجبور خواهد بود که از سیستم چرخشی استفاده کند به همین دلیل اسمیت این فرصت را خواهد داشت تا در بازی های آینده خود را ثابت کند.


میکل آرتتا سرمربی توپچی ها اسمیت را "یک هافبک خونسرد با دید وسیع برای پاس‌کاری" و بازیکنی که "معمولا به عنوان هافبک بازی ساز عمق محور (رجیستا) وظیفه کنترل جریان بازی ها و رساندن توپ به خط حمله را بر عهده دارد" توصیف کرده است. اسمیت اولین قرارداد حرفه ای خود را سال گذشته با آرسنال امضا کرد و در همان زمان گفت:


" احساس فوق العاده ای دارم. آرسنال باشگاه بسیار بزرگی است. همیشه طرفدار این تیم بودم. از هفت سالگی در این باشگاه هستم بنابراین این لحظه برای من بسیار با شکوه است."


اسمیت بهترین بازیکن ماه ژانویه لیگ جزیره 2 (PL2) شد و به نظر می آید که در آینده ای نه چندان دور در لیگ جزیره خواهد درخشید. توپچی ها همچنان به تمرین در گروه های کوچک در کالنی ادامه می دهند و منتظر اجازه سازمان لیگ جزیره برای ورود به فاز دوم پروژه شروع مجدد می باشند.


بازگشت غافلگیرکننده کالوم چمبرز در تمرینات روز سه شنبه به تقویت تیم آرتتا کمک کرده است. چمبرز ماه دسامبر در بازی با چلسی از ناحیه زانو مصدوم شده بود اما به نظر می آید روند بهبودی او سریع تر شده است.

لینک کوتاه لینک منبع