امیل اسمیت رو وارث اوزیل و پست شماره 10 آرسنال

امیل اسمیت رو وارث اوزیل و پست شماره 10 آرسنال

مترجم:Moshtagh Laghaei 246

آرتتا از دسامبر که به آرسنال آمده کار فوق‌العاده‌ای انجام داده است. آرسنال از آخرین بازی لیگ سودی نمی برد اما با پیروزی در فینال جام حذفی مقابل چلسی می تواند مستقیم به لیگ اروپا برود. این اولویت توپچی‌هاست. آنها به حضور در لیگ اروپا نیاز دارند تا بودجه خود را برای نقل و انتقالات افزایش دهند. ابهامات زیادی در برنامه‌های آرسنال برای تابستان وجود دارد اما می توان به خیلی چیزها امیدوار بود.


بازیکنانی مثل بوکایو ساکا، گابریل مارتینلی، جو ویلوک، ریس نلسون عملکرد خوبی در تیم اصلی آرسنال داشته اند. ویلیام سالیبا و همچنین امیل اسمیت رو جوان که گفته می شود وارث جایگاه مسوت اوزیل در آرسنال خواهد بود، در هفته های آینده به تیم ملحق می شوند. میکل آرتتا برای کار کردن با اسمیت رو در فصل آینده خیلی هیجان دارد. آرتتا می گوید:


اسمیت رو بازیکنی است که کیفیت خاصی در بازی کردن در پست هافبک هجومی دارد. برای کار کردن با او هیجان دارم. در مدتی که قرض بازی می کرد با او صحبت می کردم و بازی‌هایش را دیده‌ام. به نظرم می تواند بازیکن بسیار تاثیرگذاری باشد. از چیزی که از او دیده‌ام راضی هستم. او به دیده شدن نیاز داشت و حالا پخته‌تر به نظر می رسد. فکر می کنم که اگر در بازی‌های پیش فصل به ما ملحق شود شرایط بهتری خواهد داشت.


اسمیت رو بعد از گلی که به وست برومویچ زد در میان هواداران هادرزفیلد تاون بسیار محبوب شد. هادرزفیلد به خاطر پیروزی مقابل وست برومویچ از سقوط به دسته پایین‌تر نجات پیدا کرد و اسمیت رو به یک قهرمان در این تیم تبدیل شد.


 به نظر می آید که آرتتا دیگر قصد استفاده از اوزیل را ندارد. به دلیل اینکه سبک بازی توپچی‌ها باعث می شود که خط دفاعی تیم های کوچک مقابل آنها تراکم کمتری داشته باشد، پست شماره 10 به شدت برای آرسنال مهم است. اوزیل بهترین بازیکن برای شکستن خطوط دفاعی کم تراکم است اما حالا که او در ترکیب قرار ندارد، اسمیت رو این فرصت را دارد که در فصل آینده جایگاهی برای خودش در تیم اصلی آرسنال پیدا کند. 

لینک کوتاه لینک منبع