GunnersTrust Arsenal Fan Club Website in Iran
انتقاد از اوزیل ناعادلانه است

انتقاد از اوزیل ناعادلانه است

مترجم:Moshtagh Laghaei 40

چارلی گیلمور معتقد است که انتقاد ها و حمله ها به اوزیل ناعادلانه است چون او بازیکنی بی نظیر است. اوزیل به عنوان یک هافبک بازی ساز سرعتی همیشه باعث اختلاف نظر کارشنان می شود. علیرغم داشتن توانایی تغییر در نتیجه مسابقه، با استعدادهای ذاتی که او دارد نمی تواند بدون در اختیار داشتن توپ در بازی مفید باشد و تفاوت ها را رقم بزند. استعداد های او برای زمانی است که تیم در بازی به دنبال تغییر نتیجه است نه وقتی که می خواهند نتیجه را حفظ کنند.


آرسنال در زمان حضور اوزیل در فوتبال انگلستان به تشویق و حمایت احتیاج داشته اما معمولا سوالاتی وجود دارد مبنی بر اینکه آیا اوزیل در هر بازی به اندازه کافی تلاش می کند یا نه. البته این بازیکن آلمانی دستمزد بالایی در تیم دارد و سه بار با توپچی ها قهرمان جام اتحادیه شده اما هنوز هواداران و کارشناس ها را قانع نکرده است.


صحبت بر سر خروج اوزیل و انتقاد از او به خاطر عملکردش همیشه وجود داشته اما گیلمور متعجب است که چرا اوزیل به این سادگی هدف منتقدین قرار گرفته او قبل از پیوستن به نوریچ در سال 2019 سه سال با اوزیل در آرسنال هم بازی بود. گیلمور در مصاحبه ای با The Gooner می گوید:


"توانایی اوزیل بی نظیر است. وسعت دید او در پاس هایی که می دهد بسیار عالی بوده به طوری که بقیه نمی توانند اینگونه پاس بدهند. همیشه از من درباره تلاش های او سوال می شود اما نمی دانم چرا تا این حد از او انتقاد می شود. فکر می کنم فوتبال از نظر نحوه بازی تغییر کرده و الان بیشتر بحث فیزیکی، سرعت و قدرت اهمیت بیشتری دارد. اوزیل ممکن است از نظر فیزیکی قوی نباشد اما از نظر تکنیکی فوق العاده است. کار با توپش عالی است و بقیه با سرعت او بازی می کنند. بازیکنی بی نظیر و باورنکردنی بوده و شخصیت او در خارج از زمین هم همان گونه آرام و راحت است."


اوزیل در 7 سال حضورش در آرسنال 254 بازی انجام داده، 44 گل زده و تعداد زیادی پاس گل داده است. گیلمور معتقد است که بازگشت اوزیل به ترکیب اصلی کافی است تا چیزی را که لیاقتش را دارد به دست آورد.

لینک کوتاه لینک منبع
تمدید قرارداد داوید لوئیز با آرسنال تصمیم سخت آرسنال درباره اوبامیانگ اظهار نظر جورابچیان درباره لینک شدن ویلیان به آرسنال و تاتنهام تصمیم لاکازت برای پیوستن به اینتر احتمال بالای تمدید لوئیز با آرسنال کاهش دستمزد لوئیز در صورت پیوستن به بنفیکا اوچیچه بازیکن مدنظر آرسنال در تست پزشکی سن اتین یکم آگوست فینال جام حذفی انگلیس نهایی شدن انتقال جورج لویس به آرسنال استقبال وزیر ورزش بریتانیا از شروع مجدد لیگ جزیره برتری آرسنال نسبت به تاتنهام برای خرید ویلیان مثبت شدن تست کرونا چهار بازیکن و کادر دیگر آینده لوئیز در هاله ای از ابهام سالیبا آماده کار کردن زیر نظر آرتتا برنامه آرتتا برای فاز بعدی تمرینات چراغ سبز باشگاه ها برای فاز دوم پروژه شروع مجدد آینده رویایی بوکایو ساکا در آرسنال در شروع تمرینات اضافه شدن مت اسمیت به تیم اصلی آرسنال پیغام جورابچیان به مالک آرسنال درباره نقل و انتقالات اختلاف نظر آرتتا و گواردیولا درباره کوتینیو