انتقاد از اوزیل ناعادلانه است

انتقاد از اوزیل ناعادلانه است

مترجم:Moshtagh Laghaei 242

چارلی گیلمور معتقد است که انتقاد ها و حمله ها به اوزیل ناعادلانه است چون او بازیکنی بی نظیر است. اوزیل به عنوان یک هافبک بازی ساز سرعتی همیشه باعث اختلاف نظر کارشنان می شود. علیرغم داشتن توانایی تغییر در نتیجه مسابقه، با استعدادهای ذاتی که او دارد نمی تواند بدون در اختیار داشتن توپ در بازی مفید باشد و تفاوت ها را رقم بزند. استعداد های او برای زمانی است که تیم در بازی به دنبال تغییر نتیجه است نه وقتی که می خواهند نتیجه را حفظ کنند.


آرسنال در زمان حضور اوزیل در فوتبال انگلستان به تشویق و حمایت احتیاج داشته اما معمولا سوالاتی وجود دارد مبنی بر اینکه آیا اوزیل در هر بازی به اندازه کافی تلاش می کند یا نه. البته این بازیکن آلمانی دستمزد بالایی در تیم دارد و سه بار با توپچی ها قهرمان جام اتحادیه شده اما هنوز هواداران و کارشناس ها را قانع نکرده است.


صحبت بر سر خروج اوزیل و انتقاد از او به خاطر عملکردش همیشه وجود داشته اما گیلمور متعجب است که چرا اوزیل به این سادگی هدف منتقدین قرار گرفته او قبل از پیوستن به نوریچ در سال 2019 سه سال با اوزیل در آرسنال هم بازی بود. گیلمور در مصاحبه ای با The Gooner می گوید:


"توانایی اوزیل بی نظیر است. وسعت دید او در پاس هایی که می دهد بسیار عالی بوده به طوری که بقیه نمی توانند اینگونه پاس بدهند. همیشه از من درباره تلاش های او سوال می شود اما نمی دانم چرا تا این حد از او انتقاد می شود. فکر می کنم فوتبال از نظر نحوه بازی تغییر کرده و الان بیشتر بحث فیزیکی، سرعت و قدرت اهمیت بیشتری دارد. اوزیل ممکن است از نظر فیزیکی قوی نباشد اما از نظر تکنیکی فوق العاده است. کار با توپش عالی است و بقیه با سرعت او بازی می کنند. بازیکنی بی نظیر و باورنکردنی بوده و شخصیت او در خارج از زمین هم همان گونه آرام و راحت است."


اوزیل در 7 سال حضورش در آرسنال 254 بازی انجام داده، 44 گل زده و تعداد زیادی پاس گل داده است. گیلمور معتقد است که بازگشت اوزیل به ترکیب اصلی کافی است تا چیزی را که لیاقتش را دارد به دست آورد.

لینک کوتاه لینک منبع