انتقاد گریماندی از سانلهی و مدیران آرسنال

انتقاد گریماندی از سانلهی و مدیران آرسنال

مترجم:Moshtagh Laghaei 139

بعد از دو شکست توپچی‌ها در بازی با منچسترسیتی و برایتون، ژیل گریماندی ستاره سابق آرسنال معتقد است که مقصر این وضعیت آرسنال رائول سانلهی مدیر ورزشی تیم و بقیه مدیران باشگاه هستند همچنین باور دارد که میکل آرتتا آینده روشنی خواهد داشت.

 

گریماندی از سال 1997 تا 2002 در آرسنال بازی کرد و دو بار قهرمان لیگ جزیره همچنین قهرمان جام حذفی و سوپرجام انگلیس شد. او تبدیل اسطوره توپچی‌ها و یکی از نزدیک‌ترین افراد به آرسن ونگر شد و تا یک سال قبل به مدت یک دهه مدیر استعدادیاب های آرسنال بود. 


داوید لوئیز یکی از خرید های تابستان قبل بود که در شکست مقابل منچسترسیتی تاثیر خیلی زیادی داشت. گریماندی می گوید تصمیماتی که باشگاه در بازار نقل و انتقالات می گیرد مثل دوره 22 ساله ونگر قوی و قابل اطمینان نیستند. گریماندی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی فرانسوی Canal+ گفت:


مردم تاثیر و انتخاب‌های ونگر را درک نمی کردند. انتخاب های او معمولا هوشمندانه بود. در حال حاضر نمی توانیم بفهمیم که سانلهی و مدیران باشگاه چه پروژه ای دارند. چند خرید بحث برانگیز داشته‌اند و وقتی که از دور به کار آنها نگاه کنیم اصلا نمی توانیم بفهمیم که چه هدفی دارند. چند نکته مثبت هم وجود دارد. به آرتتا ایمان دارم. او آینده خوبی دارد و جوان لایقی می باشد همچنین در کنار پپ گواردیولا تجربه زیادی کسب کرده است. بازیکنان از کیفیت بالایی برخوردارند اما مدیران باشگاه باید مسئولیت وضعیت فعلی را بپذیرند و انتخاب های هوشمندانه تری داشته باشند.


آرسنال در تابستان گذشته ویلیام سالیبا که یک مدافع است را با 27 میلیون پوند خرید و همان موقع به سن اتین قرض داد. بعد از آن در ماه ژانویه پابلو ماری که مدافع دیگری می باشد را به خدمت گرفت. گریماندی درباره سالیبا و این موضوع گفت:


از نظر من این اشتباه است چون چنین بازیکنی می توانست در این فصل تجربه زیادی کسب کند. بعد از آن [خرید و قرض دادن سالیبا] دیدیم که در کریسمس پابلو ماری را خریدند. تناقض زیادی در این انتخاب‌ها وجود دارد. فکر می‌کنم باشگاه از نظر فنی و داشتن بازیکنان جوان، بسیار خوب است. حالا مدیران تیم باید مسئولیت این بازیکنان را بپذیرند و انتخاب های هوشمندانه تری بکنند. می دانیم که نگرفتن سهمیه در بحث مالی چه عواقبی دارد و گرفتن آن [سهمیه لیگ قهرمانان] باعث می شود بازیکنان زیادی به باشگاه جذب شوند.
 

لینک کوتاه لینک منبع