اوبامیانگ باید هر طور شده بماند

اوبامیانگ باید هر طور شده بماند

مترجم:Moshtagh Laghaei 90

اوبامیانگ یک سال دیگر با آرسنال قرارداد دارد و هنوز هیچ تمدیدی صورت نگرفته که همین موضوع باعث شده شایعاتی بر سر علاقه باشگاه های بزرگ اروپا از جمله بارسلونا به این مهاجم گابنی به گوش برسد. پری گرووز هافبک سابق آرسنال اخیرا درباره اوبامیانگ صحبت کرده و معتقد است که باشگاه باید با تمام توانی که دارد کاپیتان خود را نگه دارد. او در مصاحبه با تاک اسپورت می گوید:


می دانم که باشگاه در وضعیت مالی خوبی نیست. به عنوان هوادار آرسنال این موضوع برایم مهم نیست. اگر بگویند اوبامیانگ در هفته 400 یا 500 هزار پوند می خواهد، اصلا مشکلی نخواهم داشت چون بعضی از بازیکنان آینده باشگاه را تضمین می کنند. اوبا هم چنین بازیکنی است چون به وعده‌هایش عمل می کند.


دستمزدی که گرووز برای اوبامیانگ 31 ساله می گوید بسیار عجیب است و آرسنال چنین اشتباهی را قبلا درباره اوزیل مرتکب شده. اوزیل در شروع مجدد بازی های فوتبال اصلا بازی نکرد و در هفته 350 هزار پوند دریافت می کند. حالا باشگاه به مشکل خورده چون اوزیل می خواهد تا پایان قراردادش یعنی تابستان 2021 در آرسنال بماند که ماندن او و پرداخت دستمزدش باعث می شود باشگاه نتواند برای خرید بازیکنان جدید هزینه کند.


اگر اوبامیانگ بخواهد در هفته 500 هزار پوند دستمزد دریافت کند، آرسنال باید سالانه 26 میلیون پوند به او پرداخت کند. بنابراین پیشنهاد چنین دستمزدی برای بازیکنی که در آخرین سال‌های دوران فوتبالش قرار دارد اصلا فکر خوبی نیست. البته از دست دادن اوبا به خاطر عملکردش و کاری که برای آرسنال می کند واقعا سخت است. این مهاجم گابنی از زمانی که به آرسنال آمده در 109 بازی به میدان رفته و 70 گل به ثمر رسانده که گل دومش در فینال جام حذفی مقابل چلسی نشان داد که یک بازیکن در سطح جهانی است و آرسنال باید هر طور شده این بازیکن را نگه دارد چون پیدا کردن جایگزین برای او بسیار سخت خواهد بود.


شکی نیست که وجود اوبامیانگ برای حضور آرسنال در چهار تیم اول انگلیس حیاتی است اما نمی شود که به چنین بازیکنی پیشنهاد دستمزد خیلی بالا داد چون باعث می شود که بازیکنان دیگر هم درخواست دستمزد بالا بکنند و می تواند تصور اشتباهی از آنچه که باشگاه در حال انجام آن است را ارائه دهد. 

لینک کوتاه لینک منبع