اوبامیانگ ممکن است آرسنال را ترک کند

اوبامیانگ ممکن است آرسنال را ترک کند

مترجم:Moshtagh Laghaei 188

تونی آدامز اسطوره آرسنال معتقد است که اوبامیانگ در تابستان پیش رو تیم را ترک خواهد کرد همچنین سیاست های آرسنال برای خرید بازیکن به این تیم اجازه نمی دهد تا برای قهرمانی مبارزه کند. توپچی ها در رده نهم جدول لیگ هستند که البته بازی ها فعلا متوقف شده است. این جایگاه مغایر با عملکرد فوق العاده اوبامیانگ در بازی ها است همچنین این بازیکن در این فصل 17 گل زده که حدودا نصف گل های زده باشگاه در فصل جاری می باشد.

آدامز معتقد است که اوبا به خاطر ناتوانی آرسنال در رقابت برای قهرمانی لیگ، ممکن است از این تیم برود مخصوصا حالا که تیم های بزرگی مثل چلسی و بارسا به خرید او علاقه دارند. آدامز در مصاحبه ای با اسکای اسپورت می گوید:


"احتمال رفتن اوبا بسیار زیاد است. سیاست های آرسن ونگر را دوست داشتم چون او معتقد بود که هیچ بازیکنی بزرگتر از باشگاه نیست و هر بازیکنی را که فروشش سود مالی برای باشگاه به همراه داشت می فروخت. او قوی بود و هر سال سهمیه لیگ قهرمانان را کسب می کرد اما این موضوع مانع از خرید بازیکن بود و حالا به باشگاهی تبدیل شده ایم که بهترین بازیکنان خود را می فروشد."


آدامز امیدوار است که آرتتا بتواند اوبامیانگ را نگه دارد و بازیکنان مناسبی را به خدمت بگیرد. او می گوید:


"اگر سرمربی بودم به خود می گفتم: اوبامیانگ را به هیچ وجه نفروش. ما به خرید بازیکن احتیاج داریم. از آکادمی تیم بازیکن بیار و بهترین بازیکنان تیم را نگه دارد."


آدامز فاش می کند زمانی که در آرسنال بود پیشنهاد پیوستن به یونایتد را رد کرد چون باشگاه در آن زمان بسیار جاه طلب بود.  او می گوید:


"الکس فرگوسن برای خرید من اقدام کرد اما قبول نکردم و به او گفتم آیا ما در باشگاه جاه‌طلبی داریم؟ فرگوسن گفت: نگران نباش، ما بودجه زیادی داریم و می خواهیم تو را بخریم. اما من ماندم و در ادامه تاریخ سازی کردیم. دنیس برگکمپ و بعد از او نیکلاس آنلکا، پاتریک ویرا، امانوئل پتی، و رابرات پیرس به باشگاه آمدند. ما در تیم 5 بازیکنی که قهرمان جام جهانی شده بودند را داشتیم."

"آرسنال الان خیلی متفاوت شده است. فکر می کنم در چند سال گذشته آرسنال در خرید بازیکن چندان موفق نبوده است. حالا به نظر می آید که آرسنال بهترین بازیکن خود را خواهد فروخت. با فروش بهترین بازیکنان خود نمی توانید یک تیم قهرمان بسازید."

لینک کوتاه لینک منبع