اوزیل بازیکنی بزرگ و برای او آرتتا بهتر از امری است

اوزیل بازیکنی بزرگ و برای او آرتتا بهتر از امری است

مترجم:Moshtagh Laghaei 52

 لوکاس پودولسکی می گوید مسوت اوزیل بازیکن بزرگی است و برای او میکل آرتتا مربی بهتری نسبت به امری خواهد بود. همواره سوالات درباره آینده این هافبک بازی ساز آلمانی در آرسنال وجود دارد همچنین خیلی ها از عملکرد اوزیل در هفت سال حضورش در فوتبال انگلیس راضی نیستند.


اوزیل 254 بازی برای آرسنال انجام داده و بالاترین دستمزد را در این باشگاه دریافت می کند اما همواره برای فیکس شدن در ترکیب آرسنال تلاش کرده و به ندرت آن عملکردی را که باشگاه از او انتظار دارد، به نمایش گذاشته است. البته شکی نیست که اوزیل توانایی تغییر نتیجه بازی را دارد و می تواند یکی از خلاق ترین بازیکنان تاثیرگذار لیگ جزیره باشد. 


آرتتا در حال حاضر تلاش می کند تا سطح کیفیت اوزیل را بالا ببرد. پودولسکی ستاره سابق توپچی ها منتظر است تا هم وطنش منتقدین خود را در شمال لندن ساکت کند. او در مصاحبه ای با اسکای اسپورت درباره اوزیل که با هم قهرمان جام جهانی شده بودند می گوید:


"از نظر من هیچ شکی وجود ندارد که اوزیل یک بازیکن بسیار بزرگ است. گاهی اوقات مشکل از مربی بوده و بعضی وقت ها ممکن است مشکل به خاطر مصدومیت باشد. اینها چیزهایی است که در فوتبال اتفاق می افتد و گاهی اوقات باید با این وضعیت کنار آمد."


"فکر می کنم اوزیل با آرتتا زوج متناسب تری نسب با امری می باشد. اوزیل و آرتتا همبازی بوده اند و یکدیگر را می شناسند. اوزیل در فصل جاری دوباره وارد ترکیب شد و بازی های او را دیدم. عملکرد او زیرنظر آرتتا خیلی بهتر از دوره اش با امری بود." 


"بعضی وقت ها یک مربی می آید و بازیکن نمی تواند با او هماهنگ شود. ممکن است سبک بازیکن و مربی خیلی با هم متفاوت باشد. حالا که آرتتا به آرسنال برگشته می بینید که تیم چقدر منظم، جنگنده و منظبت شده است. امیدوارم که تیم خیلی خوبی در چند سال آینده بسازند. آنها می توانند این کار را انجام دهند اما باید با هم همکاری کنند."


اگر آرتتا بتواند اوزیل را به اوج برگرداند، آرسنال می تواند دوره بدی که بعد از پایان 22 سال حضور ونگر داشتند را پشت سر بگذارد و وارد دوره جدیدی شود. پودولسکی می گوید آرسنال در چند سال گذشته از استاندارد های خود دور شده و این باشگاه باید تلاش کند تا دوباره سر پا شود. پودولسکی سه سال از 2012 تا 2015 در آرسنال بازی کرد. او می گوید:


"وضعیتی که الان باشگاه دارد، به اندازه کافی خوب نیست. فکر می کنم که خودشان هم این موضوع را می دانند. آنها دارای پتانسیل، تاریخ و امکانات هستند همچنین فکر می کنم که پول کافی هم دارند. باشگاهی مثل آرسنال باید هر سال در لیگ قهرمانان باشد. البته نتیجه گرفتن در لیگ جزیره حتی در برابر تیم های کوچک هم سخت است. لیگ جزیره مثل لیگ های دیگر که فقط دو یا سه تیم برای قهرمانی رقابت می کنند، نیست."

لینک کوتاه لینک منبع
کنفرانس مطبوعاتی آرتتا بعد از بازی با لیورپول سدریک سوارز: می توانستم 2019 به آرسنال بیایم انتقاد پل مرسون از کولاشیناچ بعد از دربی کنفرانس مطبوعاتی آرتتا قبل از بازی با لیورپول کئون: آرتتا باید یک سیستم را انتخاب کند صحت حرف های ونگر درباره فیرپلی مالی توصیه آرتتا برای پیشرفت ساکا کنفرانس مطبوعاتی آرتتا بعد از بازی با تاتنهام کرونکه بدهی های استادیوم آرسنال را پرداخت می کند گابریل مارتینلی، رونالدو جدید تمایل آرتتا به تمدید با موستافی کنفرانس مطبوعاتی آرتتا قبل از بازی با تاتنهام آرتتای شگفت‌انگیز در حال ساخت آرسنال جدید نظر مارتین کئون درباره علاقه آرسنال به توماس پارتی صحبت های مارتین کئون درباره قرارداد اوزیل صحبت های اشلی کول درباره کیران تیرنی ساکا و مارتینلی ستارگان آینده دنیای فوتبال کنفرانس مطبوعاتی آرتتا بعد از بازی با لسترسیتی اخبار جدید درباره قرارداد سبایوس از زبان آرتتا عصبانیت آرتتا از گندوزی و محرومیت این بازیکن