اوزیل بازیکنی جهانی است اما آینده ای در آرسنال ندارد

اوزیل بازیکنی جهانی است اما آینده ای در آرسنال ندارد

مترجم:Moshtagh Laghaei 241

سال 2013 آرسنال با 50 میلیون یورو(حدود 44 میلیون پوند) اوزیل را از رئال مادرید خریداری کرد و قراردادی 5 ساله امضا کرد. این انتقال یکی از کارهای خیلی بزرگ آرسن ونگر در آرسنال به شمار می رود. اوزیل 254 بازی برای آرسنال انجام داده است و در مجموع 44 گل زده و 3 قهرمانی در جام حذفی را در کارنامه خود دارد. زمانی که اونای امری سرمربی آرسنال شد، اوزیل بیشتر نیمکت نشین بوده و کمتر بو او بازی می رسید. این موضوع باعث شد که اوزیل برای ماندن در آرسنال تردید داشته باشد. اما حالا با آمدن آرتتا جایگاه اوزیل بهتر شده و بیشتر بازی میکند. اما باشگاه هنوز پیشنهادی برای تمدید قرارداد به اوزیل نداده است. قرارداد این بازیکن در تابستان پیش رو به اتمام میرسد.
آرشاوین امیدوار است تا بازیکن دیگری به آرسنال بیاید و در پست اوزیل بازی کند. آرشاوین فکر میکند که بازی اوزیل تاثیر منفی روی حمله های تیم دارد. آندری آرشاوین در مصاحبه با 888 اسپورت می گوید:
" البته به عنوان یک بازیکن برای او احترام قائل هستم. مسوت یک بازیکن در سطح جهانی است. اما به شخصه فکر میکنم که او سرعت بازی را کند می کند. ترجیح می دهم از بازیکن دیگری استفاده کنم. همانطور که می بینیم میکل برعکس من فکر می کند و اوزیل را زیاد بازی می دهد. بازی او در آرسنال پیشرفت کرده اما من در آینده ی آرسنال او را نمی بینم."
شاگردان آرتتا بعد از 28 بازی الان در جایگاه نهم جدول هستند و به نظر می آید که برای چهارمین سال متوالی لیگ قهرمانان را از دست می دهند. عملکرد بازیکن ها ازمان آمدن آرتتا بهتر شده است اما به عقیده آرشاوین تیم در خط دفاع هنوز مشکلاتی دارد.
" به نظر من تیم آرسنال بالانس نیست. از نظر تهاجمی تیم عالی است. آنها در خط حمله خیلی خوب بازی می کنند. خیلی خوب است اما از نظر دفاعی آرسنال ضعیف است. حتی زمانی هم که من در آرسنال بودم اینگونه بود. بعضی وقت ها دلیلش مصدومیت بازیکن ها و بعضی وقت ها کمبود تجربه است اما نمی دانم چرا این موضوع هیچ وقت تغییر نمی کند. درباره آرتتا می توانم بگویم که گزینه ی خوبی برای سرمربیگری آرسنال بود. چون او قبلا در آرسنال بازی کرده است و باشگاه را می شناسد. او در کنار ونگر کار کرده است و میتواند از تجاربش از کار با ونگر به خوبی استفاده کند. او همچنین مورد احترام بازیکن ها در باشگاه است. از زمانی که آرتتا به آرسنال برشته است تیم تغیر کرده است. این تغییر زیاد نیست اما خوب است. اما در حال حاضر پیش بینی اینکه آیا آرسنال سهمیه ی لیگ قهرمانان را می گیرد یا نه خیلی سخت است.

لینک کوتاه لینک منبع