GunnersTrust Arsenal Fan Club Website in Iran
اوزیل کاهش 12.5 درصدی دستمزد خود را قبول نکرده است

اوزیل کاهش 12.5 درصدی دستمزد خود را قبول نکرده است

مترجم:Moshtagh Laghaei 79

باشگاه آرسنال اعلام کرده که بازیکنان و مربیان این تیم با کاهش 12.5 درصدی دستمزد خود موافقت کرده اند اما هنوز سه بازیکن این پیشنهاد را نپذیرفته اند. این سه نفر هنوز قانع نشده اند که کاهش دستمزد ضرورت بیشتری نسبت به تعویق آن داشته باشد. مذاکرات با اوزیل همچنان ادامه دارد. این بازیکن بالاترین دستمزد را در تیم می گیرد که معادل 350 هزار پوند در هفته می باشد. این بازیکن آلمانی موضع خود را مشخص کرده و می خواهد قبل از موافقت کردن با کاهش دستمزد، از تمام ضررهای مالی که بحران کرونا به وجود آورده اطمینان حاصل کند.


اوزیل با تعویق دستمزد خود مشکلی نداشته و به کاهش آن ترجیح می دهد. اتحادیه بازیکنان حرفه ای نیز بازیکنان را از پذیرفتن کاهش دستمزد منع کرده است. دکتر ارکوت سوگوت ایجنت اوزیل از حرف زدن در این باره ممانعت کرده است. باشگاه آرسنال هم با سوگوت تماس داشته اما از صحبت درباره این موضوع سر باز زده و گفته این مورد به خود بازیکن مربوط است. چند وقت قبل سوگوت گفته بود:


"تعویق دستمزد تنها گزینه است چون وقتی که باشگاه به همان اندازه سال قبل سود خواهد برد با کاهش توافق نخواهیم کرد. ما ضررهای مالی باشگاه ها را سه تا شش ماه دیگر خواهیم دید. فعلا چیزی مشخص نیست. "


باشگاه آرسنال به اولین تیمی تبدیل شد که با کاهش دستمزد موافقت کرده و دیگر به تعویق دستمزدها فکر نمی کند. سوگوت در مصاحبه ای با Athletic Today می گوید:


"این کافی نیست که باشگاه به یک بازیکن تیم اصلی پیشنهاد کاهش دستمزد دهد و بعد به او بگوید بقیه بازیکنان را راضی کند. مذاکره بر سر قرارداد هر بازیکن نباید این گونه باشد. یک باشگاه ممکن است از سرمربی تیم بخواهد که با بازیکنان مذاکره کند و این می ‌تواند بعضی را تحت‌ تاثیر قرار دهد. بازیکنان جوان ممکن است در حاشیه بیشتری باشند و می ترسند که اگر موافقت نکنند عواقب سختی برایشان در پی خواهد داشت. در این شرایط، رضایت بازیکنان زیر سوال می رود که آیا با میل خود یا از روی ترس موافقت کرده اند." 


به نقل از Sportsmail بازیکنان آرسنال در ابتدا کاهش دستمزد را نپذیرفتند اما آرتتا با آنها صحبت هایی داشته که بعد از آن بازیکنان با پیشنهاد باشگاه موافقت کردند. آرسنال 12.5 درصد کاهش یافته را در صورت صعود به لیگ قهرمانان در دو فصل آینده به بازیکنان پرداخت خواهد کرد اما اگر بازیکنان سهمیه لیگ اروپا را بگیرند 7.5 درصد کاهش یافته دستمزد خود را دریافت خواهند کرد و اگر به هیچ یک از لیگ های اروپایی صعود نکنند 12.5 کاهش یافته به آنها پرداخت نخواهد شد. در بیانیه باشگاه آرسنال آمده است که:


"با افتخار اعلام می کنیم که با بازیکنان و مربیان تیم توافقاتی حاصل شده تا در این زمان بحرانی باشگاه را حمایت کنیم. مذاکرات بسیار سازنده و مثبت بوده است. بازیکنان و مربی ها درک کاملی از فشار وضع موجود به خاطر بحران کرونا داشته و همچنین خواستار حمایت از خانواده آرسنال بوده اند."

لینک کوتاه لینک منبع
استقبال وزیر ورزش بریتانیا از شروع مجدد لیگ جزیره برتری آرسنال نسبت به تاتنهام برای خرید ویلیان مثبت شدن تست کرونا چهار بازیکن و کادر دیگر آینده لوئیز در هاله ای از ابهام سالیبا آماده کار کردن زیر نظر آرتتا برنامه آرتتا برای فاز بعدی تمرینات چراغ سبز باشگاه ها برای فاز دوم پروژه شروع مجدد آینده رویایی بوکایو ساکا در آرسنال در شروع تمرینات اضافه شدن مت اسمیت به تیم اصلی آرسنال پیغام جورابچیان به مالک آرسنال درباره نقل و انتقالات اختلاف نظر آرتتا و گواردیولا درباره کوتینیو افشاء جورابچیان درباره انتقال کوتینیو به آرسنال فن برونکهورست دوست دارد روزی سرمربی آرسنال شود ونگر از قطع روند شکست ناپذیری لیورپول خوشحال است اشلی کول آرسنال را فروپاشیده می دانست بیانیه سازمان لیگ بعد از مبتلا شدن دو بازیکن دیگر ویلیان تا پایان فصل جاری در چلسی می ماند رئیس سازمان لیگ جزیره از بازگشت لیگ در ژوئن اطمینان دارد آرسنال با 20 میلیون به دنبال تاگلیافیکو ستاره آژاکس آرسنال نباید 72 میلیون برای په‌په پرداخت می کرد