اگر یونایتد 100 میلیون پیشنهاد دهد آرسنال اوبا را باید بفروشد

اگر یونایتد 100 میلیون پیشنهاد دهد آرسنال اوبا را باید بفروشد

مترجم:Moshtagh Laghaei 232

چارلی نیکلاس می گوید اگر منچستر یونایتد 100 میلیون پوند برای اوبا پیشنهاد دهد، آرسنال باید او را بفروشد چون برای بازسازی تیم و پیوستن به چهار تیم مدعی انگلیس حدودا 200 میلیون پوند نیاز دارد. باشگاه آرسنال هنوز با اوبامیانگ بر سر تمدید قرارداد به توافق نرسیده است. با وجود اینکه این بازیکن گابنی یک سال از قراردادش باقی مانده، آرسنال باید تصمیم بزرگی درباره آینده او بگیرد.


بازیکنانی مثل الکسیس سانچز و آرون رمزی در آرسنال بوده اند که قرارداد آنها تمام شد و به صورت بازیکن آزاد و رایگان از تیم رفتند و الان آرسنال به خاطر ضرر مالی نمی تواند اوبامیانگ را این گونه از دست بدهد. اوبا به بارسلونا و یونایتد لینک شده و نیکلاس معتقد است بر خلاف این که یونایتد بهترین گزینه برای اوبا نیست اما احتمال پیوستن این بازیکن به جمع شیاطین سرخ بیشتر است. نیکلاس در مصاحبه با اسپورتینگ لایف می گوید:


"ضرورت و فایده ای در رفتن به یونایتد نمی بینم. آیا اوبا در سال های آینده با یونایتد قهرمان می شود؟ فکر نمی کنم. حتی ممکن است با یونایتد سهمیه لیگ قهرمانان را کسب نکند. این چه فایده ای دارد؟ آیا به خاطر دستمزد است؟ فکر نمی کنم اوبا چنین بازیکنی باشد. فن پرسی برای دستمزد زیاد به یونایتد رفت اما فکر نمی کنم این تیم مثل سابق باشد. آیا اوبا می تواند باعث پیشرفت یونایتد شود؟ یونایتد مشکلات دیگری مثل آرسنال دارد که باید به آنها رسیدگی کند. اگر یونایتد برای اوبا 100 میلیون پوند پیشنهاد دهد باید بپذیرد. من جای آرسنال بودم قبول می کردم. این به یونایتد کمک می کند به همین دلیل پول زیادی برای او می دهند. آرسنال و یونایتد زمانی مدعیان اصلی قهرمانی لیگ جزیره بودند اما حالا هیچ کدام مثل قبل قدرتمند نیستند. اگر یونایتد برای اوبامیانگ 100 میلیون پیشنهاد داد، او را بفروشید."


اگر آرسنال، اوبامیانگ را بفروشد، آرتتا پول لازم برای ساختن ترکیب خود را خواهد داشت. ممکن است که این مربی اسپانیایی قرارداد پرهزینه اوزیل را نیز از لیست خود حذف کند. نیکلاس معتقد است که اگر توپچی ها برنامه ریزی مالی درستی داشته باشند می توانند مدعی قهرمانی لیگ جزیره شوند. نیکلاس اضافه می کند:


"من ترجیح می دهم که آرسنال چیزی را که اوبامیانگ می خواهد، به او بدهد چون همه به دستمزد او توجه می کنند. من قبلا سناریو های مختلفی را مخصوصا درباره مسوت اوزیل مطرح کرده ام. آیا ممکن است که اوزیل برود؟ آیا رفتن او به پرداخت دستمزد اوبا و بقیه کمک می کند؟ اگر دستمزد اوزیل را بدون دادن چیزی به او پایین آورند، بد نخواهد شد. آرتتا می خواهد پنج یا شش بازیکن را بفروشد تا پول کافی برای بازسازی تیم داشته باشد. اگر پولی کافی ندارید بازیکن بفروشید تا بتوانید بازسازی کنید." 


"اگر این کار را برای جبران مالی می کنید پس برای اوبامیانگ جایگزین نخواهید خرید. می توانید موستافی و مخیتاریان را بفروشید که به صورت قرضی در تیم های دیگری بازی می کنند. این به پاکسازی تیم کمک می کند بنابراین کارهای راحت تری برای انجام دادن هست. به اوبا هر چه می خواهد بدهید. بازیکنانی که به درد تیم نمی خورند را بفروشید. شما بازیکنان آکادمی را دارید و دیگر برای پیوستن دوباره به مدعیان قهرمانی لیگ، هزینه 200 میلیونی نیازی نیست."

لینک کوتاه لینک منبع