بازگشت آرسن ونگر به دنیای مربیگری

بازگشت آرسن ونگر به دنیای مربیگری

مترجم:Moshtagh Laghaei 142

آرسن ونگر 22 سال سرمربی آرسنال بود و در این مدت سه بار قهرمان لیگ جزیره و هفت بار قهرمان جام حذفی شد. ونگر در حال حاضر مدیر بخش توسعه فوتبال در فیفا است اما وقتی که از او پرسیده شد که آیا به مربیگری باز خواهد گشت، عنوان کرد که احتمالش هست. او در مصاحبه با رادیوی فرانسوی Europe 1 گفت:


دوست دارم هر روز تمرین کنم. در طول زندگی همیشه همین کار را کرده‌ام. 70 ساله هستم و کارهای زیادی انجام داده‌ام. آیا به خاطر سلامتی‌ام هم که شده باید وارد این بازی مرگ و زندگی بشوم؟ نمی توانم کاری را نصفه و نیمه انجام دهم بنابراین همیشه این سوال را از خودم می پرسم.


ونگر قبل از گفتن این موضوع، در همین مصاحبه گفته بود که:


قبلا، هر صبح چمن‌ها را بو می کردم و امروز بیشتر در اداره‌ها و محیط اداری ساکت و خفه هستم.  بنابراین حس می کنم که به آن محیط تعلق ندارم. می خواهم در فیفا کارآمدترین مرکز تجزیه و تحلیل جهان را ایجاد کنم. می دانم که خیلی جاه طلبانه است اما در جام جهانی 2022 خواهید دید که ما تجزیه و تحلیل مسابقات را تولید خواهیم کرد که بسیار کارآمد خواهد بود. در حال حاضر در حال استخدام افراد زیادی در این سطح هستم. فکر می کنم که روش دیدن فوتبال ما باید تکامل بیشتری پیدا کند.
 

لینک کوتاه لینک منبع