بازیکنان آرسنال بعد از صحبت با آرتتا به توافق با باشگاه نزدیک شدند

بازیکنان آرسنال بعد از صحبت با آرتتا به توافق با باشگاه نزدیک شدند

مترجم:Moshtagh Laghaei 249

صحبت های بازیکنان و مدیران آرسنال در هفته گذشته موفقیت آمیز نبوده و توافقی صورت نگرفته اما به نقل از روزنامه گل منابع نزدیک به باشگاه تایید کرده اند که قطعا مذاکرات به خوبی پیش می رود. روز دوشنبه بازیکنان آرسنال پیشنهاد 12.5 درصد کاهش دستمزد در 12 ماه آینده را نپذیرفتند. همچنین آنها پیشنهاد دریافت بخش کاهش یافته دستمزد خود در صورت عملکرد خوب و صعود به لیگ قهرمان را نیز رد کردند.


البته بعضی از بازیکنان با این پیشنهادات موافق اما تعداد زیادی مخالف بودند و به حد نصاب 75 درصد موافقت نرسیدند. اگر این پیشنهاد توسط بازیکنان پذیرفته می شد، 25 میلیون پوند از مجموع 230 میلیون پوند دستمزد بازیکنان کاهش می یافت اما بسیاری از بازیکنان با توجه به جایگاه تیم در جدول مطمئن نبودند که بتوانند سهمیه لیگ قهرمانان را کسب کنند.


مذاکرات از آن موقع همچنان ادامه دارد و به نظر می آید که بر سر 12.5 درصد کاهش دستمزد توافقاتی حاصل شود. این تغییر نظر و نزدیک شدن به توافقات به خاطر تماس ویدیویی روز چهارشنبه میکل آرتتا با بازیکنان تیم بود. او در این جلسه از بازیکنان خواست که سریع تر راه حلی برای این وضعیت بغرنج پیدا کنند. آرتتا وضعیت بازیکنان را درک می کند و البته از موقعیت مالی باشگاه به خاطر تعلیق فوتبال در بحران کرونا به خوبی آگاه است. در بیاینه ای از باشگاه آرسنال آمده است که:


"تعلیق بازی های فوتبال و مشکلات اقتصادی به وجود آمده به خاطر کرونا به آن معنی است که جریان مالی ما راکد و یا در خطر سقوط است. ضربه شدیدی که بر جریان مالی وارد شده نحوه عملیات اقتصادی ما را تحت فشار قرار می دهد. می دانیم که این بحران تمام می شود و همه چیز به حالت عادی باز می گردد اما زمان دقیق آن مشخص نیست. ضربه شدید مالی بسیار قابل توجه است. بنابراین ما باید مسئولیت پذیر باشیم و اکنون برای حفظ آرسنال از اتفاقات آینده، بهتر عمل کنیم. چیزی که مشخص است این موضوع می باشد که بحران کرونا چالش برانگیز ترین دوره در تاریخ 134 ساله ما است."


اخبار توافق بازیکنان بعد از اعلام باشگاه مبنی بر داوطلب شدن 14 مدیر باشگاه، از جمله رائول سانلهی مدیر نقل و انتقالات تیم، وینای ونکاتشام مدیر اجرایی باشگاه و پرمرته ساکر مدیر آکادمی باشگاه برای کاهش بیش از یک سوم دستمزد خود در 12 ماه آینده، منتشر شد.

لینک کوتاه لینک منبع