بازی در آرسنال برای آنری راحت تر از بارسلونا بود

بازی در آرسنال برای آنری راحت تر از بارسلونا بود

مترجم:Moshtagh Laghaei 248

تیری آنری می گوید بازی در آرسنال برای او از بارسا راحت تر بود چون زیر نظر آرسن ونگر آزادی بیشتری در ترکیب تیم داشت. آنری در طول 8 سال حضورش در آرسنال به اسطوره بزرگی تبدیل شد. او در 369 بازی که برای توپچی ها انجام داد 226 گل به ثمر رساند. این بازیکن فرانسوی به آقای گل تاریخ آرسنال و یکی بهترین بازیکنان دنیا تبدیل شد. 


آرسنال با آنری موفق به کسب 6 جام شد که دو تا از آنها قهرمانی لیگ جزیره بود. همچنین توپچی ها با حضور آنری به تنها فینال لیگ قهرمانان خود در سال 2006 رسیدند که نهایتا از بارسلونا باخته و نایب قهرمان شدند. یک فصل بعد از آن، آنری با 21 میلیون پوند به بارسلونا رفت. او در ابتدا زیر نظر فرانک رایکارد کار کرد.

 

در اول فصل 2009-2008 رایکارد برکنار و گواردیولا سرمربی بارسلونا شد که در نهایت تبدیل به بهترین و موفق ترین سرمربی بارسا در تاریخ شد. آبی و اناری ها با حضور آنری اولین جام های سه گانه تاریخ خود را به دست آوردند. در آن زمان خط حمله بارسا را تیری آنری، لیونل مسی و ساموئل اتوئو تشکیل می دادند. 


با این اوصاف، آنری 42 ساله می گوید در آرسنال آزادی عمل بیشتری برای نشان دادن توانایی هایش داشت. او در مکامله ای تصویری با سرخیو آگوئرو که PUMAFootball ترتیب داده بود، گفت:


"در آرسنال هر جای زمین که می خواستم می تواستم بروم. دقیقا مثل وقتی که تو (آگوئرو) با دیگو فورلان بازی می کردی. بازی در آرسنال برایم راحت تر بود چون کانو و برگکمپ را در کنار خود داشتم. این دو در وسط خط حمله می ماندند و من می تواستم به عقب تر بروم و یا در چپ و راست زمین جای خود را تغییر دهم."


آنری در همین مکالمه تصویری موقعی که با نیکیتا پاریس ستاره لیون و بازیکن تیم بانوان انگلیس صحبت می کرد نسبت به رویکرد دقیق گواردیولا هم نظراتی را بیان کرد و گفت:


"وقتی در آرسنال بودم هیچ وقت فکر نمی کردم که این تیم را ترک کنم اما این کار را کردم. به بارسلونا رفتم که نوع بازی آنها متفاوت بود و باید آن را یاد می گرفتم. در بارسا همه چیز متفاوت بود. در آرسنال برگکمپ و کانو در کنار من بودند و من می توانستم به هرجایی در زمین بروم. می توانستم گاهی در وسط زمین توپ را در اختیار بگیرم و به چپ و راست زمین حرکت کنم.


"اما بعد به بارسلونا رفتم و رایکارد به من گفت که فقط باید در سمت چپ بازی کنم. بعد از مدتی گواردیولا آمد. او اوایل بسیار خوب بود اما خیلی سختگیری می کرد و دستورات زیادی به ما می داد. کار کردن زیر نظر گواردیولا مثل شطرنج بازی کردن با اوست. همیشه باید یک قدم از کاری که می کردم جلو تر باشم. برای این امر باید در موقعیت خود باقی می ماندم تا محدوده فعالیت در زمین را برای هافبک ها بیشتر کنم تا کاری را که باید، انجام دهند."


"باید الکی می دویدم تا مدافعان حریف را فریب دهم و فضا را برای پست شماره 10 تیم باز کنم چون ما با یک هافبک میانی و دو شماه 10 بازی می کردیم. بنابراین من باید عقب تر می دویدم تا مطمئن شوم آندرس (اینیستا) توپ را در اختیار می گیرد و اگر این کار نمی کردم این فضا سازی از بین می رفت."


"تازه داشتم فضاسازی و حرکت در این فضا ها را درک می کردم. نوع بازی خیلی متفاوت بود. وقتی که توانستم به این نوع بازی هماهنگ شوم، توانستم با تیم جام های زیادی را ببرم. دوران فوق العاده ای بود اما همانطور که می دانید از صمیم قلب آرسنال را دوست دارم."

لینک کوتاه لینک منبع