بازی های لیگ جزیره از یکم ماه جون ادامه می یابند

بازی های لیگ جزیره از یکم ماه جون ادامه می یابند

مترجم:Moshtagh Laghaei 75

بازی های فوتبال از اواسط ماه مارس به خاطر بحران کرونا متوقف شده اما تیم ها خواستار ادامه بازی ها و کامل شدن فصل جاری در صورت امن بودن انجام آن هستند. حالا بازی های فوتبال از یکم ماه جون می توانند ادامه پیدا کنند اما باید پشت در های بسته انجام شوند. البته انجام بازی ها به اجازه دولت بستگی دارد اما بازی ها با رعایت آخرین دستور العمل ها می تواند انجام شوند و پخش تلویزیونی داشته باشند. در بیانیه دولت آمده است که:


"رویداد های ورزشی و فرهنگی برای پخش تلویزیونی پشت در های بسته انجام می شود تا از خطر ارتباط اجتماعی در مقیاس زیاد جلوگیری شود."


این خبر خوبی برای لیگ جزیره و لیگ فوتبال انگلیس می باشد اما همچنان مواردی وجود دارد که قبل از شروع بازی ها باید برای آنها تصمیم گیری شود. البته هنوز سؤالاتی درباره امنیتی که بازیکنان و کارکنان برای برگزاری مسابقات و پخش تلویزیونی نیاز دارند، باقی مانده است. 


قسمت دوم بیانیه "جلوگیری از خطر ارتباط اجتماعی در مقیاس زیاد" می تواند کلید حل مشکل باشد چون به نظر می آید که مشخص کرده حتی خطر جمع شدن هواداران بیرون استادیوم وجود نخواهد داشت. این مطلب می تواند به طرح انجام بازی های بدون تماشاگر لیگ جزیره کمک کند که البته چند تیم با این طرح مخالف هستند. 


این طرح میتواند مشکلاتی را برای لیگ فوتبال انگلیس(EFL) به وجود آورد چون می خواستند که بازی ها را در استادیوم های خانگی برگزار کنند. این مطلب یک مانع بزرگ برای  هر دو لیگ در طول هفته آینده خواهد بود چون جلسات مهمی برگزار خواهد شد. لازم به ذکر است که تایید نشده بازیکنان حق بازگشت به تمرینات گروهی که قبل از انجام بازی ها بسیار مهم است را دارند یا نه. 


بوریس جانسون درروز یکشنبه اعلام کرد بازیکنانی که با هواپیما وارد بریتانیا می شوند باید 14 روز در قرنطینه بمانند که این شامل تعداد زیادی از بازیکنانی که قبل از قرنطینه از انگلیس خارج شده بودند، می شود. انتظار می رود در هفته های آتی توضیحات بیشتری از لیگ جزیره، لیگ فوتبال انگلیس و دولت بریتانیا بشنویم همچنین ممکن است که طرح های برنامه ریزی شده در صورتی که شیوع ویروس کرونا موج جدیدی داشته باشد، تغییر کنند.

لینک کوتاه لینک منبع