باید مجسمه آرسن ونگر در ورزشگاه امارات ساخته شود

باید مجسمه آرسن ونگر در ورزشگاه امارات ساخته شود

مترجم:Moshtagh Laghaei 100

آرسن ونگر 22 سال سرمربی آرسنال بود. او بیشترین حضور را بر روی نیمکت آرسنال داشت و موفق ترین سرمربی توپچی ها به شمار می رود. ونگر بین سال های 1996 تا 2018 سه قهرمانی لیگ جزیره و هفت قهرمانی جام حذفی را با آرسنال بدست آورد. ونگر زمانی که هایبوری ورزشگاه آرسنال بود سرمربی این تیم شد و در اواسط حضورش در این تیم در سال 2006 باشگاه آرسنال به ورزشگاه امارت نقل مکان کرد.


ری پارلر و مارتین کوون که هر دو از شاگردان ونگر در آرسنال بودند، معتقدند که آرسن ونگر لایق داشتن مجسمه در استادیوم خانگی آرسنال است چون اگر به خاطر تلاش های ونگر نبود ورزگاه امارات افتتاح نمی شد. کوون در مصاحبه ای با دیلی میل می گوید: 


"قبل از ونگر ما در لیگ جزیره در رده های دهم، چهارم، دوازدهم و پنجم بودیم اما بعد از آمدن ونگر ما سه قهرمانی لیگ جزیره را به دست آوردیم."


پارلر ادامه می دهد: "به همین دلیل باید مجسمه اش ساخته شود. ونگر کسی است که ورزشگاه امارات را ساخت. او کسی بود که گفت ورزشگاه هایبوری با اینکه همه ما آن را دوست داریم، به اندازه کافی برای باشگاه بزرگ نیست."


ونگر بعد از ترک آرسنال دیگر مربی هیچ تیمی نشده و پارلر و کوون معتقدند که باشگاه باید یک سمت در هیئت مدیره باشگاه به او بدهند. کوون می گوید: "ونگر آینده نگر و دوراندیش بود. او باید در هیئت مدیره حضور داشته باشد."


پارلر ادامه می دهد: " آیا او می توانست چنین کاری انجام دهد؟ ونگر عاشق تمرینات و بازی های روزانه تیم بود."


کوون می گوید: "حالا، راه‌ چاره چیست؟ حالا راه چاره این است که به ونگر یک سمت در هیئت مدیره باشگاه بدهند. او باید با افتخار در آنجا باشد. وقتی ونگر درباره آرسنال صحبت می کند هنوز هم از کلمات "ما" و "برای ما" استفاده می کند. ونگر باید در هیئت مدیره باشد و از تجاربش استفاده شود."


بعد از خروج ونگر، اونای امری هدایت توپچی ها را به عهده گرفت. امری قبل از آرسنال سرمربی والنسیا، سویا و پی اس جی بود اما فقط یک سال و نیم در آرسنال حضور داشت و نوامبر 2019 از سمت خود برکنار شد. ماه دسامبر میکل آرتتا به آرسنال آمد. 


ونگر نسبت به آرتتا ابرازی امیدواری کرده  و امیدوار است که این سرمربی فرهنگ آرسنال را که مدت هاست محو شده بازگرداند. ونگر در مصاحبه ای با تاک اسپورت گفت:


"معتقدم که فوتبال بازی کردن در آرسنال یک فرهنگ خاصی دارد. می خواهم به آن احترام گذاشته شود و امیدوارم که آرتتا این فرهنگ را به آرسنال بازگرداند."


لینک کوتاه لینک منبع