برتری آرسنال نسبت به تاتنهام برای خرید ویلیان

برتری آرسنال نسبت به تاتنهام برای خرید ویلیان

مترجم:Moshtagh Laghaei 85

دوره ویلیان در چلسی تقریبا تمام شده و انتظار می رود که در بازی های باقی مانده فصل برای چلسی به میدان برود اما در نهایت از این تیم خواهد رفت. ویلیان هفت سال در چلسی بازی کرد. او با آبی های لندن دو بار قهرمان لیگ جزیره شد همچنین قهرمانی جام حذفی، جام اتحادیه و لیگ اروپا را کسب کرد. ویلیان در سال 2016 به عنوان بهترین بازیکن سال چلسی انتخاب شد.


با توجه اخبار و گزارش ها، چلسی به ویلیان پیشنهاد تمدید قرارداد دو ساله داده است اما این بازیکن می خواهد سه ساله تمدید کند ولی باشگاه قبول نکرده است. ویلیان در مصاحبه ای با اکسپدینته فوتبال در ماه آوریل گفت:


" چلسی گفت تمدید سه ساله غیر ممکن است. بنابراین الان مشکلاتی وجود دارد اما هیچ چیز غیر ممکن نیست. نمی دانیم چه اتفاقی خواهد افتاد. ممکن است خیلی ناگهانی به توافق برسیم اما فقط می توانم بگویم که قراردادم در حال اتمام است و برای مذاکره با تیم های دیگر آزاد خواهم بود."


اگر ویلیان بازیکن آزاد شود، خریداران او زیاد خواهند بود. به نقل از تلگراف تاتنهام یکی از علاقه مندان به ویلیان است. یکی از دلایل علاقه تاتنهام به ویلیان این است که هزینه به خدمت گرفتن او پایین خواهد بود همچنین مورینیو سرمربی تاتنهام قبلا با ویلیان در چلسی کار کرده و رابطه خیلی خوبی با این بازیکن دارد. سال 2018 ویلیان درباره علاقه منچستریونایتد به او که در آن زمان مورینیو سرمربی این تیم بود، در مصاحبه ای گفت:


"مورینیو بهترین مربی بوده که با او کار کرده ام. رابطه خوبی داریم و دوست هستیم. گاهی اوقات صحبت می کنیم. از طریق واتساپ برای هم پیغام می فرستیم. مربی خیلی خوبی است. از کار کردن با او واقعا لذت بردم. امیدوارم بتوانم یک بار دیگر با او کار کنم."


البته تاتنهام برای به خدمت گرفتن ویلیان تنها نخواهد بود. باشگاه آرسنال هم به امضای قرارداد با این مهاجم 31 ساله علاقه دارد و البته توپچی ها در این راه یک برگ برنده دارند و آن هم کیا جورابچیان می باشد. این تاجر ایرانی الاصل یکی از قدرتمندترین چهره های دنیای فوتبال می باشد. او ایجنت بازیکنان زیادی از جمله ویلیان است همچنین هوادار آرسنال نیز می باشد.


نفوذ و تاثیر جورابچیان در آرسنال از زمان جدایی آرسن ونگر بیشتر شده است. او کسی بود که کمک کرد که باشگاه ادو را به عنوان مدیر فنی استخدام کند همچنین در خرید داوید لوئیز از چلسی در تابستان گذشته نقش بسزایی داشت.


جورابچیان قبلا هم اعلام کرده بود که علاقه اش به آرسنال باعث نمی شود که موکل هایش را مجبور کند تا به توپچی ها بپیوندند. جورابچیان ماه آوریل در مصاحبه ای با اسکای اسپورت گفت:


"من هوادار آرسنال هستم و همه این را می دانند. تعیین نمی کنم هر بازیکن به چه تیمی برود. سعی نمی کنم بازیکنی را مجبور کنم به تیم خاصی برود."


با این حالا اگر پول کافی موجود باشد و رقابت فقط بین آرسنال و تاتنهام صورت بگیرد، توپچی ها احتمالا شانس خود را بیشتر می بینند همچنین این موضوع در صورتی که آرسنال برای خرید فیلیپه کوتینیو جدی باشد صدق می کند چون ایجنت کوتینیو هم جورابچیان می باشد.

لینک کوتاه لینک منبع