به آرتتا باید زمان بدهند چون پروژه او طولانی خواهد بود

به آرتتا باید زمان بدهند چون پروژه او طولانی خواهد بود

مترجم:Moshtagh Laghaei 84

میکل آرتتا در ماه دسامبر بعد از حضور موقت لیونگبرگ در آرسنال، سرمربی این تیم شد. او قبل از آمدن به لندن، سه سال زیر نظر گواردیولا در منچسترسیتی کار کرد. توپچی ها در فصل 20-2019 دوره کابوس واری را زیر نظر اونای امری گذراندند. امری سال 2018 بعد از آرسن ونگر سرمربی آرسنال شد.


امری ماه نوامبر بعد از 18 ماه حضور در آرسنال از سمت خود برکنار شد و باشگاه زمانی را برای پیدا کردن یک مربی خوب صرف کرد. نام مربی های بزرگی تو لیست آرسنال دیده می شد. وقتی که آرتتا هدایت توپچی ها را به عهده گرفت، چون تجربه کمی داشت باعث تعجب بسیاری از افراد شد اما او در نظر هواداران خیلی محبوب می باشد چون زمانی کاپیتان توپچی ها بوده است. 


تیم زیر نظر آرتتا پیشرفت هایی داشته است. آرسنال سال 2020 در لیگ جزیره هنوز هیچ بازی را نباخته که البته بازی ها به خاطر بحران کرونا در ماه مارس متوقف شده اند. باپتیستا مطمئن است که آرتتا مربی خوبی برای آرسنال است و به پیشرفت تیم کمک خواهد کرد اما این مربی اسپانیایی به زمان احتیاج دارد تا بتواند تاثیر خود را بگذارد. باپتیستا در مصاحبه ای با دیلی میل می گوید:


"آرتتا مربی جوانی است که می تواند موفق شود و به باشگاه نیاز دارد تا به او احساس اطمینان دهد. پروژه او طولانی است و اگر به او زمان بدهند می تواند نتایج مطلوب را بگیرد اما باشگاه باید به او فرصت دهد."


باپتیستا فصل 2007-2006 به صورت قرضی از رئال مادرید به آرسنال آمد. از این بازیکن برزیلی خواسته شد تا بگوید از نظر کیفی لیگ جزیره، لالیگا و سری آ درچه سطحی قرار دارند. او در جواب گفت: 


"فکر می کنم همه لیگ ها خوب هستند اما در فوتبال انگلیس رقابت بیشتر می باشد چون رقابت طلبی در این لیگ زیاد است و پنج تیم حضور دارند که هر فصل برای قهرمانی با هم مسابقه می دهند. فصل قبل دیده ایم که در فینال لیگ قهرمانان دو تیم انگلیسی  لیورپول و تاتنهام حضور داشتند و با هم بازی کردند."

لینک کوتاه لینک منبع