GunnersTrust Arsenal Fan Club Website in Iran
به آرتتا باید زمان بدهند چون پروژه او طولانی خواهد بود

به آرتتا باید زمان بدهند چون پروژه او طولانی خواهد بود

مترجم:Moshtagh Laghaei 26

میکل آرتتا در ماه دسامبر بعد از حضور موقت لیونگبرگ در آرسنال، سرمربی این تیم شد. او قبل از آمدن به لندن، سه سال زیر نظر گواردیولا در منچسترسیتی کار کرد. توپچی ها در فصل 20-2019 دوره کابوس واری را زیر نظر اونای امری گذراندند. امری سال 2018 بعد از آرسن ونگر سرمربی آرسنال شد.


امری ماه نوامبر بعد از 18 ماه حضور در آرسنال از سمت خود برکنار شد و باشگاه زمانی را برای پیدا کردن یک مربی خوب صرف کرد. نام مربی های بزرگی تو لیست آرسنال دیده می شد. وقتی که آرتتا هدایت توپچی ها را به عهده گرفت، چون تجربه کمی داشت باعث تعجب بسیاری از افراد شد اما او در نظر هواداران خیلی محبوب می باشد چون زمانی کاپیتان توپچی ها بوده است. 


تیم زیر نظر آرتتا پیشرفت هایی داشته است. آرسنال سال 2020 در لیگ جزیره هنوز هیچ بازی را نباخته که البته بازی ها به خاطر بحران کرونا در ماه مارس متوقف شده اند. باپتیستا مطمئن است که آرتتا مربی خوبی برای آرسنال است و به پیشرفت تیم کمک خواهد کرد اما این مربی اسپانیایی به زمان احتیاج دارد تا بتواند تاثیر خود را بگذارد. باپتیستا در مصاحبه ای با دیلی میل می گوید:


"آرتتا مربی جوانی است که می تواند موفق شود و به باشگاه نیاز دارد تا به او احساس اطمینان دهد. پروژه او طولانی است و اگر به او زمان بدهند می تواند نتایج مطلوب را بگیرد اما باشگاه باید به او فرصت دهد."


باپتیستا فصل 2007-2006 به صورت قرضی از رئال مادرید به آرسنال آمد. از این بازیکن برزیلی خواسته شد تا بگوید از نظر کیفی لیگ جزیره، لالیگا و سری آ درچه سطحی قرار دارند. او در جواب گفت: 


"فکر می کنم همه لیگ ها خوب هستند اما در فوتبال انگلیس رقابت بیشتر می باشد چون رقابت طلبی در این لیگ زیاد است و پنج تیم حضور دارند که هر فصل برای قهرمانی با هم مسابقه می دهند. فصل قبل دیده ایم که در فینال لیگ قهرمانان دو تیم انگلیسی  لیورپول و تاتنهام حضور داشتند و با هم بازی کردند."

لینک کوتاه لینک منبع
بیانیه سازمان لیگ بعد از مبتلا شدن دو بازیکن دیگر ویلیان تا پایان فصل جاری در چلسی می ماند رئیس سازمان لیگ جزیره از بازگشت لیگ در ژوئن اطمینان دارد آرسنال با 20 میلیون به دنبال تاگلیافیکو ستاره آژاکس آرسنال نباید 72 میلیون برای په‌په پرداخت می کرد پی‌اس‌جی حاضر است اوبامیانگ را با نصف قیمت بخرد سبایوس باز هم از رویای موفقیت در رئال مادرید می گوید آرسنال لاکازت را با لمار معاوضه می کند بارسلونا اومتیتی را نصف قیمت می فروشد موستافی از تاثیرات آرتتا در آرسنال می گوید آرسنال می تواند مخیتاریان را با کلایورت معاوضه کند آرسنال با خرید پارتی می تواند به ماندن اوبامیانگ کمک کند پودولسکی می ترسد آرسنال اوبامیانگ را از دست بدهد اوزیل بازیکنی بزرگ و برای او آرتتا بهتر از امری است مخیتاریان اعتراف می کند که می خواهد در رم بماند آرسنال شاید گزینه ای بهتر از اوپامکانو داشته باشد آرسنال قرارداد هیلسون را برای دومین بار تمدید می کند با مرحله اول پروژه شروع مجدد موافقت شد آرسنال به دنبال ماراش کومبولا مدافع ورونا است امانوئل دنیس باید وارد مرحله جدیدی در فوتبالش بشود