بوکایو ساکا به تیم ملی دعوت نشد

بوکایو ساکا به تیم ملی دعوت نشد

مترجم:Moshtagh Laghaei 526

گرث ساوتگیت سرمربی تیم ملی انگلیس ترکیب خود را برای بازی مقابل دانمارک و ایسلند در لیگ ملت های اروپا تعیین کرد. بازیکنانی مثل میسون گرینوود، فیل فودن و کالوین فیلیپس به تیم ملی دعوت شده اند اما با وجود اینکه تیم ملی انگلیس به خاطر مصدومیت  مدافعین چپ خود به بازیکنی در این پست نیاز دارد، بوکایو ساکا برای پر کردن جای خالی این پست دعوت نشده است.


بن چیلول که دیروز رسما به چلسی رفت، به خاطر مصدومیت از ناحیه پاشنه پا در آخرین بازی لستر در لیگ غایب بود و ساوتگیت هم او را به تیم ملی دعوت نکرد. ساکا در پست دفاع چپ در آرسنال عملکرد خیلی خوبی داشته که همین موضوع باعث شده سوالاتی به وجود بیاید که چرا ساوتگیت او را به تیم ملی دعوت نکرده است. ساوتگیت درباره این تصمیمش می گوید:


حس می کنم که ساکا بیشتر یک بازیکن هجومی است. می دانم که در دفاع چپ هم بازی می کند و البته مشارکت خوبی در کارهای هجومی داشته است. می دانم که در خط هافبک هم بازی کرده و عملکرد خوبی داشته. او بازیکن هیجان انگیزی است. آمدن به تیم ملی برای او هنوز زود است اما ما او را دوست داریم و از نزدیک کارش را دنبال می کنیم.


بنظرم فیل فودن شخصا برای چنین فرصتی خیلی صبور بوده و ما برای دعوت او به تیم ملی خیلی فکر کردیم. با این حال، می توانم بگویم که ساکا فصل خوبی در آرسنال داشت. او در آخرین بازی های تیمش حضور نداشت اما در کل فصل خیلی خوبی را گذراند و پیشرفت زیادی کرد. ما کار او را از نزدیک دنبال می کنیم.


ساکا در کل 38 بازی در همه رقابت‌ها برای آرسنال انجام داد. او در 11 بازی لیگ جزیره به عنوان دفاع چپ در آرسنال بازی کرد. انتظار می رود که در بازی آرسنال مقابل لیورپول در سوپرکاپ انگلیس و بعد از آن در اولین بازی لیگ مقابل فولام، ساکا به تحت تاثیر قرار دادن ساوتگیت ادامه دهد.

لینک کوتاه لینک منبع