بوکایو ساکا در یک قدمی تمدید با آرسنال

بوکایو ساکا در یک قدمی تمدید با آرسنال

مترجم:Moshtagh Laghaei 172

ساکا محصول آکادمی آرسنال است که در زمان اونای امری وارد تیم اصلی شد. از ماه دسامبر که آرتتا سرمربی تیم شد، از ساکا در بازی های زیادی استفاده کرده که این بازیکن بر خلاف اینکه در پست های مختلف بازی کرده، با 3 گل و 11 پاس گل عملکرد خوبی را به نمایش گذاشته است.


با این اوصاف شایعات بر سر آینده این بازیکن افزایش پیدا کرده است. باشگاه های زیادی در سراسر اروپا ساکا را زیر نظر دارند که یکی از آنها بروسیا دورتموند می باشد. با این حال آرتتا تقریبا به شایعات پایان داده و در مصاحبه ای خبر از تمدید قرارداد ساکا می دهد. آرتتا می گوید:


مطمئن هستم همه کارهای تمدید قرارداد با ساکا خوب پیش می رود و به زودی نهایی خواهد شد. ماه هاست که باشگاه خیل واضح با ایجنت و خانواده این بازیکن در حال صحبت بوده است. خانواده ساکا می داند که چقدر به این بازیکن ایمان دارم. فکر می کنم او هر هفته این را به من ثابت می کند همچنین سازگاری و ثباتش در تیم دارد بهتر و بهتر می شود. به خاطر داشتن بازیکنان جوان تیم خیلی هیجان دارم. آنها به محیط مناسبی برای نشان دادن قابلیت های خود دارند. البته بوکایو [ساکا] حتی در این شرایط سخت دارد این کار را می کند که بیشتر شایستگی او را نشان می دهد.


همچنین آرتتا می گوید که امیلیانو مارتینز جایگزین خوبی برای برند لنو است. لنو در بازی با برایتون دچار کشیدگی رباط زانو شد و تا پایان فصل از میادین دور خواهد بود. این فرصت مناسبی برای مارتینز خواهد بود تا خود را ثابت کند. این دروازه‌بان آرژانتینی 10 سال است که در آرسنال حضور دارد اما در لیگ جزیره فقط 7 بازی انجام داده است. آرتتا می گوید:


می دانم که امی [مارتینز] چگونه خودش را آماده می کند. می دانم که چقدر صبور بوده و برای چنین فرصتی منتظر بوده است. وقتی شما هم این کار را بکنید، می دانید وقتی که چنین فرصتی پیدا کردید تا از همه توانتان استفاده کرده و در بازی های باقی مانده به تیم کمک کنید همچنین از خودتان به خاطر تصمیمی که گرفتید راضی باشید، همان کاری را می کنید که او [مارتینز] کرد. صبور خواهید بود و تلاش خواهید کرد.


از آرتتا سوال شد که آیا مارتینز می تواند با لنو برای شماره یک تیم شدن رقابت کند؟ که آرتتا در پاسخ گفت:


دروازه‌بان شماره 2 آرسنال باید آماده بازی باشد. نباید فقط یک بازیکن ذخیره بماند بلکه باید آماده باشد تا هر وقت تیم به او نیاز داشت، تفاوت را برای تیم رقم بزند.

لینک کوتاه لینک منبع