بیانیه باشگاه آرسنال پیرامون مسائل مالی پس از کرونا

بیانیه باشگاه آرسنال پیرامون مسائل مالی پس از کرونا

مترجم:Moshtagh Laghaei 148

رائول سانلهی مدیر ورزشی باشگاه و وینای ونکاتشام مدیرعامل باشگاه ساعاتی پیش بیانیه درباره مسائل مالی پس از کرونا و طرح های جدید باشگاه آرسنال صادر کردند:


بحران کووید 19 به ما و بقیه باشگاه‌ها، شرکت های فعال فوتبالی و مجموعه های ورزشی و تفریحی ضربه زیادی زد. منابع اصلی درآمد ما که از پخش‌کننده‌ها، بازی‌ها و تبلیغات هستند همگی به شدت کاهش پیدا کرده‌اند. این ضررها تا فصل 21-2020 ادامه خواهد داشت.


این بحران یکی از چالش برانگیزترین دوران در تاریخ 134 ساله ماست که ما سریعاً با اجرای اقدامات گسترده برای کاهش هزینه های خود به این بحران پاسخ دادیم. بازیکنان و اعضای کادر تیم همگی داوطلبانه دستمزد خود را کاهش دادند. خیلی از سرمایه گذاری های کلان خود را متوقف کردیم و مخارج عملیاتی اختیاری خود را به شدت کنترل کردیم. البته از طرف مالکان خود، شرکت ورزشی و تفریحی کرونکه حمایت مالی قابل توجهی برای پرداخت بدهی های استادیوم خود دریافت کردیم.


این اقدامات ضررهای بحران کووید 19 را کاهش داد و به ما کمک کرد تا همچنان بتوانیم در تیم سرمایه گذاری کنیم. این فعلا اولیت اصلی ما خواهد بود. قطعا با کاهش درآمد بیشتر و طولانی تری نسبت به چیزی که انتظار داشتیم، رو به رو خواهیم شد. در شروع فصل آینده نمی توانیم هواداران را در استادیوم داشته باشیم. فقط تعداد محدودی از هواداران می توانند وارد استادیوم شوند. پیش بینی های اقتصادی هم خیلی منفی هستند. این موضوع باعث می شود که در آمد حاصل از هواداران، هزینه های اسپانسری شرکت ها و توانایی سرمایه گذاری پخش کننده ها در خرید حق پخش تلویزیونی به شدت کاهش پیدا کنند.


امیدواریم که این پاندمی موج دوم نداشته باشد اما باید بپذیریم که این موضوع یکی از عدم قطعیت های پیش روی ماست و باید بر اساس آن برنامه ریزی کنیم. در چند سال گذشته هزینه زیادی کردیم تا افرادی را برای پیشرفت باشگاه به خدمت بگیریم اما حالا که می دانیم درآمدمان ممکن است باز هم کاهش پیدا کند، باید هزینه های خود را پایین بیاوریم تا بتوانیم مسئولانه و با ثبات کار خود را انجام دهیم و بتوانیم در تیم خود سرمایه گذاری کنیم.
 


هدف ما حفظ شغل‌ها و حقوق های پایه اعضای باشگاه تا جای ممکن است. متاسفانه به جایی رسیده‌ایم که می خواهیم طرح تعدیل 55 نفر از اعضای باشگاه را پیشنهاد بدهیم. ما این کار را سریع و بدون برنامه انجام نمی دهیم بلکه تمام جوانب باشگاه و مخارج خود را قبل از نتیجه گیری برای این کار بررسی کرده‌ایم. حالا ما وارد دوره 30 روزه مورد نیاز برای مشورت بر روی این طرح‌ها می شویم. می دانیم که این موضوع برای کارکنان فداکار و از خود گذشته ما ناراحت کننده و سخت است بنابراین تمرکز ما روی مدیریت این موضوع در نهایت حساسیت است.


این تغییرات مطرح شده در نهایت به خاطر اطمینان از پیشرفت این باشگاه، ایجاد یک سازماندهی درست برای دنیای بعد از بحران کرونا و اطمینان از داشتن منابع کافی برای رقابت در بالاترین سطح در انگلیس و اروپا است.

لینک کوتاه لینک منبع