تصویب قانون پنج تعویض در شروع مجدد لیگ جزیره

تصویب قانون پنج تعویض در شروع مجدد لیگ جزیره

مترجم:Moshtagh Laghaei 252

به باشگاه های لیگ جزیره اجازه داده شده تا در بازی های باقی مانده لیگ از قانون جدید پنج تعویض فیفا استفاده کنند. این قانون در شروع مجدد بوندسلیگا اعمال شد و به نظر می با وجود تراکم بالای بازی ها به همه بازیکنان کمک کرده تا به اندازه کافی و بدون مشکل بازی کنند. همچنین باشگاه ها می توانند 9 نفر را روی نیمکت ذخیره داشته باشند.


فصل جاری لیگ جزیره از 17 ژوئن با بازی استون ویلا با شفیلد یونایتد در استادیوم ویلا پارک و دیدار آرسنال با منچسترسیتی در استادیوم اتحاد مجددا آغاز خواهد شد. بقیه بازی ها بعد از این دو بازی انجام می شوند. حالا تیم ها می توانند پنج تعویض در هر بازی انجام دهند که البته این 5 تعویض در 3 مقطع زمانی مختلف صورت خواهد گرفت. سخنگوی فیفا ماه آوریل در توضیح این قانون گفت:


"وقتی که رقابت ها از سر گرفته شوند تراکم بازی ها از حد معمول بالاتر خواهد بود. امنیت بازیکنان یکی از اولیت های اصلی فیفا است. یکی از نگرانی ها در این باره این است که با افزایش تراکم بازی ها خطر مصدومیت بازیکنان نیز بالا می رود. به خاطر این موضوع و چالش جهانی که رقابت ها طبق زمان بندی اصلی خود اجرا نمی شوند، فیفا پیشنهاد می دهد که با صلاحدید برنامه ریزهای رقابت های فوتبال، موقتا تعداد تعویض ها در هر بازی بیشتر شود. تیم ها در هر مسابقه اجازه دارند تا 5 تعویض انجام دهند همچنین در وقت های اضافه هم می توانند تعویض های بیشتری نیز انجام دهند."

لینک کوتاه لینک منبع