تغییری که آرتتا در فرهنگ آرسنال داد

تغییری که آرتتا در فرهنگ آرسنال داد

مترجم:Moshtagh Laghaei 197

میکل آرتتا دسامبر به آرسنال آمد و متوجه شد که باید تغییرات زیادی در تیم بدهد. او در مصاحبه با آرسنال دیجیتال در جواب این سوال که چگونه توانست طی 8 ماه آرسنال را قهرمان جام حذفی کند؟ گفت:


اولین کار این بود که بازیکنان و اعضای کادر تیم را دور هم جمع کردم و گفتم که چه نظری درباره آنها دارم همچنین توضیح دادم که راهی که می روند جواب نمی دهد. اولین کاری که باید می کردم این بود که همه آنها طبق یک دستورالعمل و با یک هدف کار کنند. برای ساختن تیم باید زیربنای خیلی قوی داشته باشیم. ما شروع به ساخت زیربنا کردیم. دیدگاهم برای چگونگی انجام  و مدیریت روزانه این کار را توضیح دادم. ما شروع به انجام یک سری از کارها کردیم و آنها هم واقعا همان کارها را انجام دادند.


ما باید فرهنگی درستی را در باشگاه ایجاد می کردیم و محیطی به وجود می آوردیم که در آن اول از هر چیز همه به هم احترام بگذارند، با هم کار کنند. ما باید اشتیاق خود را به جایی که هستیم نشان دهیم و بدانیم که چقدر خوش شانسیم که اینجا هستیم. این اولین کاری بود که باید انجام می دادیم. بدون اتحاد نمی توانیم مسئولیت بزرگ هدایت آرسنال و انتظاراتی که از باشگاه می رود را به انجام برسانیم. وقتی که شروع به این کار کردیم، چند تغییر در تیم دادم که به نظرم به اینکار خیلی مرتبط بود. بازیکنان و اعضای کادر تیم همگی طبق دستورالعمل‌ها کار کردند و نتایج خوبی گرفتیم.


ما باید نقاط ضعف و قدرت خود را بشناسیم. بازیکنان و اعضای کادر هم باید نقاط ضعف تیم را بدانند. شخصا می توانیم نقاط ضعفی داشته باشیم که باید آنها را مخفی کنیم اما نباید در ساختار باشگاه نقطه ضعفی داشته باشیم. بعد از این کار، باید قدرت خودمان را به حداکثر برسانیم. آن زمان که به اینجا آمدم باورم نمی شد که این کار را داشتیم می کردیم. پتانسیل زیادی داریم و هیچ محدودیتی نیست. همه چیز به خودمان بستگی دارد نه حریف یا باشگاه های دیگر. همه چیز به آمار و عملکرد ما بستگی دارد که باید آن را تغییر می دادیم و این همان کاری بود که همیشه همه را به انجام آن تشویق می کردم.

لینک کوتاه لینک منبع