تیرنی، مارتینلی را در سطح جهانی می داند

تیرنی، مارتینلی را در سطح جهانی می داند

مترجم:Moshtagh Laghaei 265

مهاجم 18 ساله توپچی ها نشان داده است که میتواند یک مهاجم فوق العاده در سال های آینده شود. مارتینلی بازیکنی نسبتا ناشناخته بود که در باشگاه ایتوانو برزیل بازی می کرد. او در فصل 20-2019 به توپچی ها ملحق شد. مارتینلی خیلی زود توانست خود را به عنوان یک ستاره نشان دهد. او با اینکه معمولا نیمکت نشین است توانسته برای آرسنال در همه رقابت ها در طول 15 بازی 10 گل به ثمر رسانده است. تیرنی هم مانند مارتینلی اول فصل جاری به آرسنال ملحق شد. تیرنی می گوید که در اوایل حضورش در تمرینات توپچی ها فقط یک بازیکن توجه او را جلب کرد. 


در مصاحبه ای با Reddit روز جمعه از تیرنی سوال شد: " کدام بازیکن توجه تو را در اولین تمرینات جلب کرد؟"

او در پاسخ میگوید:" گابریل مارتینلی. وقتی که اولین بار یک جلسه تمرین با تیم داشتم من را در مقابل او گذاشتند. قدرت و شور و شوق او هنگام بازی فوق العاده است. من پیش خودم گفتم 'این الگویی است که باید با آن در آرسنال بازی کنم.'"

همچنین از تیرنی پرسیده شد که کدام بازیکن جوان آرسنال در آینده می تواند یک بازیکن جهانی شود؟" او دوباره در پاسخ میگوید:" باز هم میگویم مارتینلی! فکر میکنم که استعداد و کنترل توپ و اشتیاق او با هم می تواند او را تا سالها به یک بازیکن سطح جهانی تبدیل کند."


تیرنی تنها بازیکن آرسنال نیست که از مارتیلی تعریف کرده است. پیر امریک اوبامیانگ کاپیتان تیم هم در ژانویه گفته بود که مارتینلی یک "سوپراستار" خواهد شد. همچنین رونالدینیو قبلا گفته بود که مارتینلی شباهت های زیادی به رونالدو مهاجم افسانه ای برزیل دارد. رونالدینیو می گوید: " او من را یاد رونالدو می اندازد. رونالدو در اولین حضورش در اروپا 30 گل به ثمر رساند و مردم می گفتند: 'این بچه 18 ساله برزیلی چه کسی است؟'"


لینک کوتاه لینک منبع