حفظ 15 میلیون پوند با یادگیری از یک اشتباه ساده!

حفظ 15 میلیون پوند با یادگیری از یک اشتباه ساده!

مترجم:Moshtagh Laghaei 300

آرسنال در چند سال اخیر در نقل و انتقالات موفق نبوده است. توپچی ها به اندازه بقیه باشگاه های رقیب پول ندارند و نتوانسته اند بازیکنانی مثل فن دایک، آلیسون و برونو فرناندز را به خدمت بگیرند. آنها بازیکنانی خریدند که به تقویت تیم کمک نکردند. مثلا دو تا از این بازیکنان داوید لوئیز و نیکلاس په‌په هستند که فقط په‌په 72 میلیون پوند برای باشگاه هزینه داشت.


ناامید کننده‌ترین چیز برای هواداران آرسنال احتمالا عدم آمادگی و دوراندیشی باشگاه می باشد. آرسنال با مذاکره و تمدید نکردن قرارداد آرون رمزی باعث شد که این بازیکن کلیدی که ارزش او 20 میلیون پوند بود را رایگان از دست بدهد. بازیکنان کلیدی دیگری هم که از تیم رفتند شامل جک ویلشر، دنی ولبک و سانتی کازورلا می شوند.


با این حال ممکن است که تاریخ دوباره خودش را تکرار کند. یک سال از قرارداد اوبامیانگ باقی مانده و هنوز هیچ تمدیدی صورت نگرفته است. جرمی آلیدیره ستاره سابق آرسنال در مصاحبه ای با سایت گل توضیح داد که چرا هواداران آرسنال ناامید شده اند. او گفت:


آرسنال نباید دیگر بازیکنی را رایگان از دست بدهد. راستش را بخواهید هنوز نمی توانم باور کنم که بازیکن بزرگ و کاپیتان ما فقط یک سال از قراردادش باقی مانده و هیچ اتفاقی هنوز نیفتاده است. از نظر من باید وقتی که دو سال از قراردادش باقی مانده بود با او تمدید می شد. تابستان گذشته اوبا یا باید تمدید می کرد یا فروخته می شد چون وقتی یک سال از قرارداد بازیکنی باقی بماند، ذهنیت آن بازیکن تغییر می کند. اگر جای اوبامیانگ بودم و می دانستم که فقط یک سال از قراردادم باقی مانده، قراردادم را با باشگاه فسخ می کردم و پول آن را به باشگاه پرداخت می کردم تا بقیه تیم ها برای به خدمت گرفتنم تلاش کنند. کسی هست که اینکار را نکند؟


نقل و انتقالات در تابستان پیش رو با توجه به تاثیرات بحران کرونا، برای باشگاه های لیگ جزیره چالش برانگیز خواهد بود. تیم ها پولی کمتری برای خرید بازیکن خواهند داشت و ترجیح می دهند که بازیکنان فعلی خود را نگه دارند و تیم خود را به ثبات برسانند تا اینکه بازیکنان جدید بخرند و با بازیکنان قبلی ترکیب کنند. با این اوصاف ممکن است که توپچی ها همانطور که بازار نقل و انتقالات از آنها سوء استفاده کرده از آن به نفع خود بهره بگیرد.


مدت هاست که رایان فریزر هدف آرسنال بوده اما توپچی ها نتوانسته اند که با بورنموث بر سر قیمت این بازیکن به توافق برسند. فریز که قیمت او حدودا 15 میلیون پوند می باشد در پایان ماه جاری قراردادش با بورنموث تمام می شود و می خواهد فصل آینده در باشگاهی دیگر بازی کند. به نظر می آید که این بازیکن اسکاتلندی به دنبال چالشی جدید خارج از بورنموث می باشد و پیشنهاد باشگاه آرسنال برای او جذاب خواهد بود. 


فریزر نمی تواند درخواست دستمزد بالا بکند. بنابراین توپچی ها می توانند با قیمتی مناسب این بازیکن را به خدمت بگیرند. این موضوع نشان می دهد که آرسنال نه تنها از اشتباهات گذشته اش به خاطر هزینه زیاد برای بازیکنانی که عملکرد خوبی نداشتند، درس گرفته بلکه فهمیده چگونه از بازار نقل و انتقالات استفاده کند.

لینک کوتاه لینک منبع