حمایت روی کین از اوزیل برای کم نکردن دستمزد

حمایت روی کین از اوزیل برای کم نکردن دستمزد

مترجم:Moshtagh Laghaei 234

در چند روز گذشته انتقادات زیادی از مسوت اوزیل به خاطر نپذیرفتن پیشنهاد کاهش دستمزد ازطرف باشگاه، شده اما روی کین بازیکن سابق یونایتد به دفاع از اوزیل و بقیه بازیکنانی که کاهش دستمزد را نپذیرفته اند، پرداخته است. دکتر سوگوت ایجنت اوزیل هم به انتقادات واکنش نشان داده و از موکل خود و دیگر بازیکنانی که دستمزد خود را کاهش نداده اند، دفاع کرد و معتقد است که باشگاه باید درباره این موضوع شفاف تر باشد.


روی کین معتقد است که مالکان ثروتمند باشگاه های بزرگ نباید به دنبال کاهش دستمزد بازیکنان تیم خود باشند. او در مصاحبه با اسکای اسپورت می گوید: 


"نمیدانم اگر من جای بازیکنان بودم چه معامله ای می کردم. با بسیاری از آنها ابراز همدردی می کنم. در حال حاضر بسیاری از بازیکنان مورد انتقاد قرار می گیرند. الان در مقایسه با زمانی که من یونایتد را ترک کردم خیلی متفاوت است. بازیکنانی در تیم های خیلی بزرگ که مالکان آنها ها بسیار ثروتمند هستند، بازی می کنند و آنها تحت فشارند تا دستمزدشان را کاهش دهند. اگر من در چنین باشگاه های بزرگی بودم به هیچ وجه دستمزد خود را کاهش نمیدادم."


"به هیچ کس ربطی ندارد که یک نفر دستمزدش را چطور خرج می کند. اگر بازیکنی بخواهد آدم سخاوتمندی باشد، پیش قدم می شود و به دیگران کمک می کند. شایعات زیادی پخش می شود اما مردم نباید هر چیزی در مورد بازیکنان و کاهش دستمزدشان که می شنوند و می خوانند را باور کنند. بازیکنان مخصوصا در باشگاه های بزرگ، نباید تحت فشار قرار بگیرند. می دانم که هر کسی شخصیت و شرایط متفاوتی دارد اما قرارداد هر بازیکن با تیمش یک موضوع شخصی است و این مطلب که همه بازیکن ها باید این کار را بکنند، کاملا بی معنی است چون این مسئله فقط به خود بازیکن مربوط است. اگر در باشگاهی که مالکی بیلیونر دارد، بازیکنی بخواهد دستمزدش را حفظ کند، باید این کار را انجام دهد."


"تعجب می کنم که مردم تا این حد از بازیکنان انتقاد می کنند. این موضوع به هیچکس ربطی ندارد. درباره بازیکنانی که در باشگاه های ثروتمند بازی می کنند، صحبت می کنم. باشگاه های رده پایین که بازیکنان آنها مجبورند از خودگذشتگی کرده و به تیم کمک کنند را درک می کنم اما بازیکنان سطح بالا و باشگاه های بزرگ و ثروتمند نباید اینگونه باشند. در باشگاه های بزرگ پول برای بازیکنان هست. انتقاد از هر بازیکنی ناعادلانه است. در هر تیم بازیکنانی با شخصیت های متفاوت وجود دارد. بعضی از بازیکن ها که دستمزد خود را کامل می گیرند، ممکن است سخاوتمند ترین انسان های روی زمین باشند پس اشکالی ندارد کاری را که می خواهند انجام دهند و به سازمان خدمات درمانی ملی کمک کند یا هر چیز دیگری، ولی من از بازیکنانی که این کار را نمی کنند و در حاشیه هستند، دفاع می کنم."

لینک کوتاه لینک منبع