خریدهای سانلهی برای آرسنال، از سوارز تا مارتینلی

خریدهای سانلهی برای آرسنال، از سوارز تا مارتینلی

مترجم:Moshtagh Laghaei 194

رائول سانلهی مسئول نقل و انتقالات باشگاه به همراه ادو مدیر فنی آرسنال در طول مدت حضورشان 9 بازیکن را به آرسنال آوردند که میزان موفقیت آنها در آرسنال با هم متفاوت بوده است. در این مدت اونای امری هم دسامبر 2019 برکنار شد و ژانویه 2020 میکل آرتتا هدایت توپچی‌ها را به عهده گرفت. با توجه به اینکه آرتتا به دنبال بازسازی تیم در این تابستان است، نگاهی به 9 خرید سانلهی برای آرسنال می اندازیم.


دنیس سوارز

دنیس سوارز ناموفق‌ترین بازیکن در میان این 9 خرید اخیر بوده که در ماه ژانویه به صورت قرضی از بارسلونا به آرسنال آمد و در مجموع 95 دقیقه به میدان رفت و 6 بار روی نیمکت بود. او در این مدت دچار مصدومیت‌هایی شده اما بعد از پیوستن به سلتاویگو وضعیت بهتری پیدا کرده است.


پابلو ماری

بازیکن دیگری که سانلهی به آرسنال آورد و مصدومیت برایش مشکل ساز شد، پابلو ماری بود. این بازیکن فقط سه بازی برای آرسنال انجام داد و به خاطر مصدومیت تا پایان فصل از میادین دور بود. او از فلامنگو برزیل به صورت قرضی به آرسنال آمد و در پایان فصل قراردادش را با آرسنال به مدت چهار سال دائمی کرد.


داوید لوئیز

داوید لوئیز تابستان گذشته با 8 میلیون پوند از چلسی به آرسنال آمد و فصل پر فراز و نشیبی داشت. او در ای مدت مرتکب اشتباهات فردی زیادی شد اما در نیمه نهایی و فینال جام حذفی عملکرد فوق‌العاده‌ای را به نمایش گذاشت و با آرسنال قهرمان این رقابت‌ها شد. آرتتا به لوئیز ایمان دارد که این موضوع باعث شد آرسنال قرارداد این بازیکن را یک سال دیگر تمدید کند.


ویلیام سالیبا

ویلیام سالیبا تابستان گذشته با 27 میلیون پوند از سن اتین فرانسه به آرسنال آمد و حتی یک بازی هم برای توپچی‌ها انجام نداد چون بعد از آمدن به آرسنال بلافاصله به صورت قرضی به سن اتین برگشت. چون آرتتا در حال تقویت خط دفاع تیم است، انتظار می رود که سالیبا نقش خیلی مهمی را در تیم فصل بعد آرسنال ایفا کند.


نیکلاس په‌په

نیکلاس په‌په تابستان گذشته با 72 میلیون پوند به آرسنال آمد و به گران‌ترین خرید این باشگاه تبدیل شد اما این بازیکن هنوز نتوانسته انتظارات را برآورده کند. البته نشان داده که چه کارهایی می تواند بکند و ثابت کرده در کارهای فردی توانایی زیادی دارد. میکل آرتتا امیدوار است که په‌په در فصل آینده بتواند بیشتر به تیم کمک کند.


دنی سبایوس

دنی سبایوس بازیکن دیگری است که سانلهی به آرسنال آورد اما این بازیکن که به صورت قرضی از رئال مادرید آمد هنوز همه توانایی خود را نشان نداده است. به نظر می آید که قرارداد دنی سبایوس تمدید نخواهد شد با این حال او نشان داده که می تواند به خوبی میانه میدان را کنترل کند. سبایوس در زمان اونای امری به آرسنال آمد اما بهترین عملکردش در این تیم را زیر نظر میکل آرتتا به نمایش گذاشت. 


سدریک سوارس

سدریک سوارس هم مثل پابلو ماری ماه ژانویه به صورت قرضی به آرسنال آمد و اخیرا قراردادش را با توپچی‌ها دائمی کرد. او که قبلا در ساوتهمپتون بازی می کرده تجربه زیادی در لیگ جزیره دارد اما با وجود آمادگی کامل هکتور بیرین، به نظر نمی آید که در آرسنال فیکس شود. با این حال به خاطر اینکه تیم به دنبال افزایش بازیکن در قسمت های مختلف ترکیب برای فصل بعد است، سوارس می تواند عضو ارزشمندی در ترکیب تیم باشد.


کیران تیرنی

کیران تیرنی در ساعت‌های پایانی نقل و انتقالات تابستان گذشته از سلتیک به آرسنال آمد اما در همان شروع کار مصدوم شد با این حال پتانسیل این را دارد که گزینه مناسب و بلند مدتی برای سمت چپ خط دفاع باشد. این بازیکن فقط در 5 بازی برای توپچی‌ها به میدان رفته با این حال هواداران آرسنال را تحت تاثیر قرار داده و امیدوار است که در فصل آینده دچار مصدومیت نشود.


گابریل مارتینلی

به جرات می توان گفت که گابریل مارتینلی 19 ساله بهترین خرید رائول سانلهی بوده که فقط در 6 بازی لیگ جزیره برای آرسنال به میدان رفته با این حال در 26 بازی در تمام رقابت‌ها برای آرسنال 10 گل به ثمر رسانده است. مارتینلی با 6 میلیون پوند از ایتوانو برزیل به آرسنال آمد و به یکی از بهترین خریدهای فصل تبدیل شد.

لینک کوتاه لینک منبع