داوید لوئیز می گوید آرتتا شگفت انگیز است

داوید لوئیز می گوید آرتتا شگفت انگیز است

مترجم:Moshtagh Laghaei 170

لوئیز می گوید آرتتا در آرسنال بسیار عالی کار کرده و باعث شده که زیر نظر او پیشرفت زیادی داشته باشد. در پایان ماه نوامبر گذشته اونای امری از سمت سرمربیگری آرسنال برکنار شد. فردی لیونگبرگ در اول ماه دسامبر هدایت تیم را موقتا به عهده گرفت. پس از یک ماه در ماه ژانویه میکل آرتتا به صورت رسمی و دائمی سرمربی توپچی ها شد. تیم در نیم فصل اول نتوانست نتایج قابل قبولی کسب کند و در اواسط جدول لیگ جزیره قرار دارد. بنابراین فعلا سهمیه لیگ قهرمانان را از دست داده است. 


تیم زیر نظر آرتتا پیشرفت زیادی داشته اما این روند به کندی پیش می رود. البته در این مدت فقط یک باخت از تیم های رده بالای انگلیس داشته است. آرسنال در 6 بازی آخر خود 5 برد و 1 باخت داشته که این باخت در لیگ اروپا بوده و از این مسابقات حذف شد. شاگردان آرتتا هنوز شانس رسیدن به رده چهارم جدول و کسب سهمیه لیگ قهرمانان را دارند. همچنین در مرحله یک چهارم نهایی جام اتحادیه می باشند.

 

لوئیز یکی از بازیکنانی است که زیر نظر آرتتا پیشرفت کرده و در قلب خط دفاع عملکرد فوق العاده ای به نمایش گذاشته است. این بازیکن برزیلی معتقد است که آرتتا مربی مناسبی برای آرسنال است؛ شخصیت برجسته ای دارد، همچنین تفکرات تاکتیکی جدید و روحیه برد را با خود به تیم آورده است. لوئیز در مصاحبه ای با آدیداس می گوید:


"میکل فوق العاده است. من در آستانه 33 سالگی، هنوز در حال یادگیری و پیشرفت هستم و فوتبال برای من زیبا است. از این بابت بسیار خوشحال هستم. آرتتا هر روز چیز جدیدی را تغییر می دهد. ایده ها و تفکرات جدید او به طرز شگفت انگیزی باعث پیشرفت من به عنوان یک بازیکن و یک رهبر شده است. میکل تلاش کرده تا به ما بفهماند که کجا و چگونه بازی کنیم. به ما یاد داده که اگر با یک دفاع اتوبوسی مواجه شدیم چگونه خلاق باشیم و در پاس کاری ها ریسک کنیم. اگر پاس ها به مقصد رسیدند، چگونه موقعیت خلق کنیم و گل بزنیم. در غیر این صورت چگونه دوباره خیلی سریع توپ گیری کنیم. تفکرات آرتتا باعث شده که تک تک بازیکنان تمام توان خود را برای تیم بگذارند تا بتوانند باعث درخشش دوباره آرسنال شوند. نه تنها بازیکنان بلکه همه اعضای تیم باید چنین روحیه ای داشته باشند. مهم نیست که کی و کجا شکست بخوریم چون ما با قدرت باز می گردیم."


لوئیز درباره علاقه خود به ادامه دادن با توپچی ها می گوید: 


"می خواهم در زمین بازی باشم. کاری را که عاشق آن هستم انجام دهم و مردم را خوشحال کنم. اگر فصل ادامه پیدا کند، تلاش  خود را خواهم کرد تا با آرسنال به لیگ قهرمانان بروم." 


لوئیز همچنین درباره هموطن خود گابریل مارتینلی صحبت کرد و معتقد است که این بازیکن ذاتا یک برنده است و می  تواند به مدت طولانی در آرسنال بدرخشد. نظر لوئیز را در مورد حمایت هایی که از مارتینلی جوان می شود پرسیدند، او در پاسخ می گوید:


"آنها خیلی به این بازیکن افتخار می کنند. من اوایل او را نمی شناختم. کم و بیش شنیده بودم که بازیکن جوانی در تیم خیلی خوب بازی می کند. وقتی او را دیدم هیجان زده شدم! نه فقط به خاطر استعدادش بلکه به خاطر روحیه او شگفت زده شدم. به نظرم می خواهد پیشرفت کند، یاد بگیرد و بفهمد که چه فرصت خوبی در زندگی اش بدست آورده است. تلاش می کند موقعیت خود را عوض کند و بخش مهمی از تیم و باشگاه باشد. خیلی مهم است که بازیکنان این موضوع را درک کنند." 

لینک کوتاه لینک منبع